background image
חשוב לדעת

מי מתאים? אנשים הסובלים משיניים עקומות
כמה עולה? בין 12,000 ל- 18,000 שקלים
זמן טיפול- 6 חודשים עד שנה וחצי
תוצאות- חיוך מושלם באחריות

⁨אורתודנט

חשוב לדעת

מי מתאים? אנשים הסובלים משיניים עקומות
כמה עולה? בין 12,000 ל- 18,000 שקלים
זמן טיפול- 6 חודשים עד שנה וחצי
תוצאות- חיוך מושלם באחריות

החלטתם לעבור יישור שיניים ולהשיג את החיוך שתמיד חלמתם עליו? רוצים לדעת אצל מי כדאי לעבור את הטיפול כדי לקבל תוצאה אידיאלית? אנחנו כאן כדי להסביר את ההבדל בין רופא שיניים כללי לאורתודנט (מומחה ליישור שיניים) כדי שתוכלו לקבל החלטה מושכלת וטובה.

אורתודנט הוא רופא שיניים המתמחה ביישור שיניים, מומחה באבחון מניעה וטיפול באי-רגולריות של השיניים, ויחסי הלסתות. אורתודונטים מיומנים במגוון טיפולים ליישור שיניים בעלות עקמומיות, תיקון בעיות סיגריות ויחסים בין לסתיים שאינם תקינים. לאחר לימודי רפואת שיניים שאורכים 6 שנים ההתמחות בתחום האורתודנטיה אורכת 3.5-4 שנים נוספות.

אורתודונטים מבצעים יישור שיניים, אך יכולים לטפל גם במקרים של מנשך (סגר) שאינו תקין או בהרגלים מזיקים שגורמים לתזוזת שיניים כגון מציצת אצבע ואף במקרים מסוימים של דום נשימה בשינה. אם אתם תוהים האם אתם יכולים לשפר את חיוכם באמצעות אורתודונטיה קבעו פגישה אצל הרופא המוביל שלנו ד״ר ערן שומר המבצע בהצלחה מזה שנים יישור שיניים שקוף באמצעות אינויזליין, השיטה המובילה בעולם ליישור שיניים מהיר, יעיל ואיכותי לחיוך שעליו תמיד חלמתם.

רצינו שתדעו

ברשת מרפאות השיניים הפרטיות השומר, בניהולו של ד״ר ערן שומר, מבצעים יישור שיניים בעיקר באמצעות קשתיות שקופות מבית אינויזליין הנחשבת למובילה בעולם. אצלנו כל מטופל עובר הדמיה ממוחשבת במכשור חדשני (סורק אינטרא אוראלי שנמצא במרפאה מסוג I-TRO) שתאפשר לך לראות כיצד יראו השיניים שלך בסוף התהליך והכל במחירים ללא תחרות! והחודש, כחלק מתחילת ההליך תוכלו לעבור צילום פנורמי בשווי 200 שקלים וסריקה ממוחשבת במכשור חדשני בעלות של 250 ש״ח ללא עלות וללא התחייבות. מהרו להירשם לפגישת ייעוץ בחינם.


מה ההבדל בין רופא שיניים כללי לאורתודנט?

הדמיון בין השניים מסתכם בכך ששניהם אמונים על שיפור בריאותכם האוראלית, אך הדרכים שבהם הם משפרים אותה שונות לחלוטין. רופאי שיניים כלליים מטפלים במגוון רחב של בעיות אוראליות לעומתם אורתודנטים מתמקדים בתחום מצומצם של יישור שיניים ותיקון יחסים בין לסתיים.

רופאי שיניים כלליים - רופאי שיניים כלליים מיומנים באבחון וטיפול בבעיות נפוצות בחלל הפה כגון עששת ומחלת חניכיים. רופאי שיניים כלליים למדו 6 שנים רפואת שיניים ועברו את מבחני הרישוי. רופאי שיניים כלליים יכולים לבצע את כל הטיפולים, כולל טיפולים אסתטיים כגון הלבנת שיניים ציפויי חרסינה וכתרים. אך לעומת אורתודנטים הם פחות מיומנים בהתאמת סמכים אורתודונטיים וטיפולים אורתודנטיים נוספים, לכן ברוב המקרים בייחוד במקרים מורכבים (בעיקר אצל ילדים) רופא השיניים יפנה אתכם לאורתודנט לצורך קבלת טיפול אורתודנטי מורכב אולם בשנים האחרונות הענף עבר שינוי משמעותי עם הכניסה של הקשתיות השקופות ליישור שיניים. מי שמוסמך לטפל באינויזליין ועבר השתלמויות וקורסים מטעם חברת אליין האמריקאית אשר נסחרת בבורסת הנסד״ק בארצות הברית משיג תוצאות מעולות באמצעות השיטה ולכן הפער בין הרופא המיומן בשיטת אינוזליין לבין רופא אורתודנט נסגר לחלוטין! רופאים כלליים היום המנוסים בשיטה משיגים תוצאות מדהימות שעולות לעיתים על ההצלחה שאליה מסוגל להגיע אורתודנט ולכן אין לאורתודנט כל יתרון על רופא שיניים כללי מיומן במרבית המצבים (מעל ל - 85% מהמקרים).

אורתודנט - אורתודנט הוא מומחה ליישור שיניים ולסתות שלמד רפואת שיניים ועבר את מבחני הרישוי ולאחר מכן השלים התמחות נוספת באורתודנטיה שאורכת כ-4 שנים ועבר את מבחני הרישוי לאחר ההתמחות. ההתמחות באורתודונטיה כוללת הכשרה בתחום התפתחות וגדילת הפנים, ביולוגיה ומכניקה. אורתודנטים הם מומחים בהתפתחות וגדילת הפנים ויודעים לאבחן ולטפל במגוון בעיות החל מעקמומיות בשיניים, מנשך (סגר) לקוי ועד יחסים בין לסתיים לקויים. אורתודנטים מיומנים במגוון טכניקות טיפוליות המותאמות לילדים, בני נוער ומבוגרים.

רצינו שתדעו

ברשת מרפאות השיניים הפרטיות השומר, בניהולו של ד״ר ערן שומר, מבצעים יישור שיניים בעיקר באמצעות קשתיות שקופות מבית אינויזליין הנחשבת למובילה בעולם. אצלנו כל מטופל עובר הדמיה ממוחשבת במכשור חדשני (סורק אינטרא אוראלי שנמצא במרפאה מסוג I-TRO) שתאפשר לך לראות כיצד יראו השיניים שלך בסוף התהליך והכל במחירים ללא תחרות! והחודש, כחלק מתחילת ההליך תוכלו לעבור צילום פנורמי בשווי 200 שקלים וסריקה ממוחשבת במכשור חדשני בעלות של 250 ש״ח ללא עלות וללא התחייבות. מהרו להירשם לפגישת ייעוץ בחינם.


אלו טיפולים אורתודנטיים קיימים?

האורתודנט יערוך בדיקה קלינית וצילומים רנטגניים או הדמיות כגון CT לצורך אבחון הבעיה וקביעת תוכנית טיפול המותאמת לנסיבות המקרה. ניתן לבצע יישור שיניים במגוון דרכים בין היתר: פלטות נשלפות, סמכים אורתודנטיים- מתכתיים קרמיים או לינגואלים (פנימיים שמכונים גם נסתרים) וקשתיות שקופות (לדוגמא Invisalign). ניתן להתאים שיטת יישור שיניים לכל סגנון חיים, כתלות בנסיבות הספציפיות. פעמים רבות מבוגרים שעוברים יישור שיניים מעדיפים לעבור יישור שיניים נסתר באמצעות קשתיות שקופות או סמכים לינגואליים.

אצלנו במרפאה אנחנו מבצעים יישור שיניים שקוף בלבד עם הקשתיות המתקדמות בעולם של אינויזליין. אם אתם מעוניינים בסמכים ממתכת או במיכשור מגושם אחר וכפועל יוצא בטיפול ארוך מאוד (בין שנתיים לאבע שנים!) אתם מוזמנים לפנות לקופת החולים שלכם. אצלנו תוכלו לבצע את היישור המתקדם והמהיר בעולם במחיר התחרותי ביותר באזור חיפה והצפון רק ע״י ד״ר ערן שומר - הרופא שמבצע יישור אינויזליין יותר מכל רופא שיניים אחר בחיפה ובצפון, אפשר לבדוק את זה, כנסו לאתר של אינויזליין וחפשו מי נמצא בראש רשימת הרופאים המובילים של אינויזליין. שימו לב, אף אחד גם לא יכול להתחרות במחירים שלנו, בגלל שאנחנו מבצעים מעל ל- 100 מקרים בשנה (זה נחשב המון) ההנחה שאנחנו מקבלים מהחברה (חברת אליין - החברה שמוכרת בלעדית את המותג העולמי והמצליח בעולם אינויזליין) מאפשרת לנו למכור את התוכנית במחירים נמוכים יחסית מהשוק ועד לחצי מחיר!


איך אדע שעליי לראות אורתודנט?

כדאי לבקר אצל אורתודנט בסביבות גיל 7, כיוון שלעיתים ככל שהטיפול מתחיל בגיל מוקדם כך מוטב, כיוון שבגילאים צעירים עדיין יש תהליכי גדילה והתפתחות וקל יותר להשפיע על גדילת הלסת ולהזיז שיניים. בנוסף מטופלים נדרשים להגיע לביקורות קבועות אצל רופא השיניים וניקויי שיננית תכופים בעת תהליך יישור השיניים, כיוון ששמירה על היגיינה נאותה היא קריטית לבריאות האוראלית. יישור שיניים מקשה לעיתים על ביצוע היגיינה אוראלית ולכן יש לבצע ניקוי שיננית בתדירות גבוהה יותר ולהשתמש בעזרים מתאימים לניקוי בין המכשור האורתודנטי לשיניים כדי להפחית את הסיכון לעששת ומחלות חניכיים. במקרים רבים, אורתודנטים ורופאי שיניים עובדים בשיתוף פעולה לצורך השגת תוצאות מיטביות.


⁨אורתודנט

מדוע כדאי לבקר אצל אורתודנט?

חיוך הוא אחד המאפיינים הכי בולטים באדם שאנו פוגשים לראשונה. אם חיוכם מטריד אתכם ואתם רוצים לשפרו מומלץ לטפל במצב אצל אורתודנט מומחה או ע״י רופא מנוסה ומקצועי המטפל ביישור שיניים באמצעות קשתיות שקופות. יישור שיניים באמצעות טיפול אורתודנטי יכול להעלות את הביטחון העצמי שלכם ולהחזיר לכם את הביטחון בחיוכם, יש לכך השלכות על הבריאות הכללית והנפשית שלכם.

ישנן מגוון סיבות שבגינם מטופלים מגיעים לייעוץ אורתודונטי בין היתר: שיניים בעלות עקמומיות או צפיפות, רווחים, הטיה או עמדה לא תקינה של שיניים, הפרעות סיגריות או יחסים בין לסתיים שאינם תקינים ואף גורמים לבעיות כגון קליקים במפרק הלסת בעת פונקציה. כמו כן, אורתודנטים יכולים לטפל ולמנוע הרגלים מזיקים כגון מציצת אצבע (באמצעות מכשירים כגון גודר לשון למשל) ודום נשימה בשינה (לדוגמא: באמצעות מכשירים לקידום הלסת). מומלץ לעבור טיפולים אורתודנטיים אצל אורתודנט כיוון שהוא מוכשר ומיומן בביצוע טיפולים אלו. אורתודנטים יודעים לאבחן, להעריך ולטפל נכונה במקרים הדורשים טיפול. כמו כן, לאורך ולאחר טיפול אורתודנטי האורתודנט יבצע מעקב על התקדמות הטיפול ובסופו יוודא שתוצאות ההליך נשמרות.


סוף דבר

כאשר מחליטים על יישור שיניים, בין אם בשל תיקון משמעותי ובין אם תיקון קל, קיימות מספר אפשרויות טיפול שאפשר לשקול אולם למרות שעד לפני מספר שנים סמכים (ממתכת או קרמיים) היוו את השיטה הנפוצה ביותר ליישור שיניים הנטייה היום באופן ברור היא לעבור יישור שיניים שקוף אותו ניתן לבצע לאו דווקא ע״י רופא שיניים מומחה (אורתודנט) כאשר יותר חשוב היא לבחור רופא שיניים אשר מנוסה בשיטת היישור המובילה מעולם אינויזליין.

ד״ר ערן שומר הוא ספק מורשה של אינויזליין, עבר הסמכה לשיטת אינויזליין ונחשב לאחד מרופאי השיניים המובילים באזור חיפה, קריות ובכלל בכל אזור הצפון לטיפול באינויזליין במבוגרים וילדים כאחד.

pointer arrow

הדרך לחיוך המושלם מתחילה כאן!