background image
חשוב לדעת

מי מתאים? אנשים הסובלים משיניים עקומות
כמה עולה? בין 6,900 ל- 18,000
זמן טיפול- 6 חודשים עד שנה וחצי
תוצאות- חיוך מושלם באחריות

אינויזליין

חשוב לדעת

מי מתאים? אנשים הסובלים משיניים עקומות
כמה עולה? בין 6,900 ל- 18,000
זמן טיפול- 6 חודשים עד שנה וחצי
תוצאות- חיוך מושלם באחריות

יישור שקוף ואינו נראה Invisalign היא השיטה הפופולרית של ימינו, בייחוד בקרב מבוגרים. מיישרי אינויזליין מהווים אופציה נהדרת עבור אנשים שרוצים ליישר שיניים מבלי לחשוף חיוך מתכתי. המונחים נסתר, שקוף ובלתי נראה מתייחסים ליישור שיניים המבוצע על ידי סדרה של מיישרים (קשתיות = סדים) אשר באופן הדרגתי מיישרים את השיניים. אנשים מכנים שיטה זו באופן שגוי כסמכים בלתי נראים אך למעשה מדובר במיישרים שקופים. השיטה אינה בלתי נראית לחלוטין אך הטכנולוגיה המתקדמת גורמת לכך שהקשתיות בקושי מזוהות. מיישרי שיניים אינויזליין יכולים לטפל בבעיות של שיניים שאינן ישרות בדרגות קלות עד בינוניות כולל: צפיפות יתר, שיניים עקומות, שיניים מסובבות, רווחים בין שיניים, מנשך פתוח, מנשך סגור, מנשך צלבי ועוד. מיישרי אינויזליין מהווים בנוסף לכל, אופציה טובה עבור אנשים ששיניהם החלו לזוז לעמדתם המקורית לאחר טיפול אורתודונטי.

רצינו שתדעו

ברשת מרפאות השיניים הפרטיות השומר, בניהולו של ד״ר ערן שומר, מבצעים יישור שיניים בעיקר באמצעות קשתיות שקופות מבית אינויזליין הנחשבת למובילה בעולם. אצלנו כל מטופל עובר הדמיה ממוחשבת במכשור חדשני (סורק אינטרא אוראלי שנמצא במרפאה) שתאפשר לך לראות כיצד יראו השיניים שלך בסוף התהליך והכל במחירים ללא תחרות! והחודש, כחלק מתחילת ההליך תוכלו לעבור צילום פנורמי בשווי 200 שקלים ללא עלות וללא התחייבות. מהרו להירשם לפגישת ייעוץ בחינם.


טכנולוגיה מובילה מבית Align

למעשה Invisalign היא שם של חברה שמזוהה עם שיטת הטיפול. חברת Align היא החברה שעומדת מאחורי Invisalign, נוסדה ב- 1977, המוצר המרכזי שלה (קשתיות שקופות ליישור שיניים) הגיע לשוק בארה”ב בשנת 2000 וגובה ע”י קמפיין שיווקי משכנע. עד לשחרור של הקשתיות השקופות היו חידושים מינוריים בשוק האורתודנטיה שכללו בעיקר חומרים קלים או לבנים יותר שפותחו במהלך השנים. בכל השיטות האלטרנטיבות ליישור השקוף משתמשים בטכניקה מוכרת וותיקה של סמכים וחוטים מחוברים לשיניים. לכן הקונספט החדשני של מיישרים נשלפים (קשתיות) הציע דרך שונה וחדשה ליישור שיניים מעודן.

רצינו שתדעו

ברשת מרפאות השיניים הפרטיות השומר, בניהולו של ד״ר ערן שומר, מבצעים יישור שיניים בעיקר באמצעות קשתיות שקופות מבית אינויזליין הנחשבת למובילה בעולם. אצלנו כל מטופל עובר הדמיה ממוחשבת במכשור חדשני (סורק אינטרא אוראלי שנמצא במרפאה) שתאפשר לך לראות כיצד יראו השיניים שלך בסוף התהליך והכל במחירים ללא תחרות! והחודש, כחלק מתחילת ההליך תוכלו לעבור צילום פנורמי בשווי 200 שקלים ללא עלות וללא התחייבות. מהרו להירשם לפגישת ייעוץ בחינם.


מדוע שיטת אינויזליין פופולרית כל כך?

למרות שאינויזליין היא שיטה חדשה יחסית בשוק (קצת מעל ל- 20 שנים), הקשתיות נחשבות למאוד מוצלחות בגלל היכולת לעבור יישור שיניים שקוף לשיפור מראה הפנים והחיוך. מבוגרים רבים מחליטים על יישור שקוף כי הם אינם חשים בנוח עם המראה שלהם. אך נוסף לפן האסתטי, שיניים עקומות יכולות להוביל לבעיות דנטליות (כיוון שקשה לנקות שיניים עקומות עובדה שמובילה לעששת והרס שיניים לאורך השנים). מסיבה זו אינויזליין נחשבת להשקעה שמשתלמת בגדול - גם משיגה חיוך מושלם וגם מטפלת בבריאותכם הדנטלית בו זמנית!


איך Invisalign עובדת?

מטבעים דנטליים מסייעים לרופא השיניים שלכם לתכנן את הטיפול באינויזליין. רופא שיניים שעבר הסמכה של שיטת אינויזליין יתחיל את ההליך בלקיחת מידות שישמשו ליצירת סריקה דיגיטלית או לחילופין יסרוק ישירות את שינייך באמצעות טכנולוגיה עדכנית (בדרך כלל סורקי Itro או 3shape המעולה). הסריקה משמשת לתכנון הטיפול שלב אחר שלב בעזרת תוכנת מחשב יעודית. לאחר מכן באמצעות העברת נתונים מהתוכנה למדפסות מיוצרות הקשתיות השקופות במדפסות שהן שיא הפאר והיצירה בטכנולוגייה של חברת Align. התוכנה התלת מימדית המתקדמת של אינויזליין מאפשרת להציג הדמייה של מצב השיניים לפני הטיפול ויותר חשוב כיצד יראו השיניים בסוף הטיפול.

זהו תהליך שאינו כואב במהלכו מייצרים רווחים קטנים בין השיניים, המאפשר להן מרווח תזוזה, לפעמים זה עשוי גם לתקן למעשה פגמים קוסמטיים. כל קשתית מתוכננת כך שתתאים לשינייך ותפעיל לחץ במקומות הנכונים כדי להזיז באיטיות את השיניים לעמדה ישרה. תצטרך להחליף קשתיות כל פרק זמן של כשבוע שבועיים ובהתאם לתוכנית הטיפול שנקבעת בתחילת ההליך, אך אין זה אומר שתצטרך להגיע לביקורות באותה תדירות. רופא השיניים יצטרך לבחון את ההתקדמות כל 4-6 שבועות, במהלכן תקבל סט חדש של קשתיות.

משך הטיפול באינויזליין יכול לנוע בין 9 חודשים ל- 18 חודשים אבל הוא בדרך כלל לוקח קצת מעל לשנה. טיפול ארוך יותר דורש יותר קשתיות ייתכן ומחיר הטיפול יאמיר ככל שהטיפול יתארך. לעיתים יש צורך לייצר נקודות אחיזה על גבי שיניים מסוימות כדי לייעל את פעולת הקשתיות, בייחוד במקרים המצריכים כוח סיבובי או תנועה מסובכת יותר, קשה להבחין במאחזים ולא תמיד משתמשים בהם אולם לעיתים אין ברירה וצריך לקחת את הנ״ל בחשבון. במהלך הטיפול באינויזליין תצטרך לבקר אצל רופא השיניים כל 4-8 שבועות כדי לבחון כיצד שינייך מגיבות ולהזמין את הסט הבא של הקשתיות.

בסיום הטיפול תצטרך לישון עם פלטות קיבוע כדי למנוע מהשיניים לזוז חזרה למצב ההתחלתי, לעיתים הרופא ימליץ להסתובב עימם תחילה גם ביום. ישנן פלטות קיבוע מסוגים שונים, חלקן בלתי נראות וחלקן מורכבות מחוטי מתכת כדי לשמור על השיניים במקומן, אך הן עדיין פלטות נשלפות. קיימת גם אפשרות שתצטרך להשתמש בפלטות לקיבוע למשך שארית חייך כדי למנוע רגרסיה של יישור השיניים.


אינויזליין

אינויזליין אקספרס

למקרים קלים עד בינוניים שאינם דורשים טיפול מלא קיימת אופציה לתיקון קל ע”י Invisalign expres. ישנם שני אורכי טיפול מהיר: הראשון מצריך עד 5 קשתיות למשך 3 חודשים, והשני הוא עד 10 קשתיות למשך כחצי שנה. יש לזכור לגבי השיטה המהירה, שאתה מקבל 5 או 10 קשתיות ואם לא השגת את התוצאה הרצויה במספר הקשתיות הללו תאלץ לשלם תוספת לא מבוטלת עבור הקשתיות הנוספות. לעומת זאת בשיטת אינויזליין הרגילה, רופא השיניים יכול להאריך את הטיפול ואת כמות הקשתיות אם שינייך לא מגיבות כמתוכנן. אינויזליין אקספרס יכולה לטפל במגוון צר של בעיות ובין היתר בצפיפות קלה של עד 2 מ”מ בקשת, עקמומיות קלה של שיניים קדמיות, רגרסיה מוקדמת של יישור שיניים קודם. היתרון הברור של אינויזליין אקספרס הוא העלות הנמוכה.


יישור שיניים אינויזליין לבני נוער

Invisalign teen היא שיטת טיפול קשתיות המותאמת במיוחד לבני נוער. כיוון שהלסתות עדיין גדלות אצל בני נוער, זה זמן מצוין לעבור יישור שיניים. כאן המקום לציין כי אצל רוב החברות שמייצרות קשתיות אין התאמה ללסת המתפתחת של בני נוער וגם יש חשש שבני הנוער יתפתו להסיר את הקשתיות לפרקי זמן ארוכים יותר מאשר מותר (בין שעתיים לארבע שעות ביום). יישור שיניים אינויזליין מגיע עם מאפיינים מיוחדים הרלוונטיים במיוחד לילדים כגון: החלפה בחינם של עד 6 קשתיות שאבדו או ניזוקו, חלונות לבקיעת שיניים, אינדיקטורים המראים על שיתוף פעולה, כך רופא השיניים יכול לדעת אם חבשו את הקשתיות ל- 22 שעות ביום, קשתיות מיוחדות שמעודדות קידום של הלסת התחתונה ללא שימוש בגומיות.


כאבים, תלונות או ביקורת על גשר שקוף אינויזליין

חלק מהביקורות על גשר אינויזליין כוללות פצעי לחץ, כיבים וחניכיים מדממות בימים הראשונים עד שהפה מסתגל לקשתיות. חלק מהאנשים מתקשים להסיר את המיישרים בהתחלה אך רוב האנשים מתרגלים אליהם במהרה וניסיונם עם השיטה הוא חיובי. כל מי שמרכיב סמכים מכיר את הכאב של תזוזת השיניים בפה, המצב אינו שונה בשיטת Invisalign. בדרך כלל בארבעת הימים הראשונים הכאב הכי משמעותי מופיע בעיקר בלילה ולאחר החלפת קשתית חדשה. נטילת משכך כאבים בלילה הראשון תסייע מאוד. בסוף השבועיים קל להכניס ולהוציא את הקשתית, וזה מעודד לראות את תזוזת השיניים בפועל.


פלטת קיבוע לאחר יישור שיניים אינויזליין

בתום הטיפול האורתודונטי, יש צורך לקבע את השיניים במקומן, טיפול באינויזליין מסתיים לרוב עם פלטות קיבוע שקופות מבין אינויזליין תחת השם Vivera שיכולות להחזיק בין כמה חודשים למספר שנים כתלות באופי הטיפול ובהתאם לשמירה על הפלטות השקופות. ניתן להשתמש גם בפלטות Hawley שהיא אופציה זולה יותר. למותג נוסף של פלטות לקיבוע קוראים פלטות Essix שמחירן נמוך יחסית אולם הן מורכבות מפלטה אקרילית עם חוטים מתכתיים. אם לא משתמשים בפלטות לקיבוע מצב השיניים ולשמירה על קשת שיניים ישרה, השיניים צפויות לעבור רגרסיה!


יתרונות וחסרונות של אינויזליין בהשוואה לסמכים

יתרונות:

 1. הקשתיות הן בלתי נראות דבר המשפיע על הביטחון העצמי של המטופלים.
 2. ניתן להסירן עד 4 שעות ביום לאכילה, ניקוי, ואירועים מיוחדים שבהם המטופל לא רוצה להראות מיישרים.
 3. אין הגבלות אכילה, כל עוד הקשתית מוסרת לפני שאוכלים.
 4. מהווה אופציה היגיינית יותר כי לא נתקע בקשתיות אוכל.
 5. קל לנקות את הקשתית, וניקוי השיניים נעשה באופן נורמלי.
 6. תידרשו לפחות ביקורים אצל רופא השיניים שהוסמך לשיטה לעומת סמכים.

חסרונות:

 1. משך הטיפול יכול להיות ארוך יותר.
 2. קשתיות הולכות לאיבוד, ועלות ההחלפה גבוהה.
 3. לא מותאם למקרים חמורים בהם יש צורך בתנועות יותר מסובכות כמו רוטציה או תנועה ורטיקלית.
 4. קיים צורך להסיר את הקשתיות לפני אכילת או שתיית כל דבר שאינו מים.
 5. המטופל צריך לצחצח את שיניו לפני החזרת הקשתית.
 6. עלות גבוהה יותר לעומת סמכים.
 7. דורשת משמעת עצמית כדי להתקין את הקשתית לפחות 20-22 שעות ביממה. אחרת הטיפול יהיה פחות יעיל או ארוך משמעותית.

ד״ר ערן שומר הוא ספק מורשה של אינויזליין, עבר הסמכה לשיטת אינויזליין ונחשב לאחד מרופאי השיניים המובילים באזור חיפה, קריות ובכלל בכל אזור הצפון לטיפול באינויזליין במבוגרים וילדים כאחד.

pointer arrow

הדרך לחיוך המושלם מתחילה כאן!