background image
חשוב לדעת

מי מתאים? אנשים מחוסרי שן אחת או שתיים
כמה עולה? תלוי בסוג הגשר
זמן החלמה- מהיר יחסית
שרידות- עשרות שנים

גשר דנטלי

חשוב לדעת

מי מתאים? אנשים מחוסרי שן אחת או שתיים
כמה עולה? תלוי בסוג הגשר
זמן החלמה- מהיר יחסית
שרידות- עשרות שנים

גשר דנטלי הוא סוג של פרוטזה שמגשרת על המרווח בין שתי שיניים. אם איבדת שן או שתיים בעקבות עששת או תאונה, גשר דנטלי יוכל להחזיר לך את המנשך התקין וגם לתקן לך את החיוך. כאשר חסרות יותר משתי שיניים ברצף ייתכן ויבוצע גשר על גבי שתלים. גשרים על גבי שיניים קיימים במגוון חומרים. סגסוגות של מתכות הם בדרך כלל האופציה הזולה ביותר, אך חסרונם הוא שהם אינם נראים כלל כמו שן, למרות שלעיתים יש כאלו שישאפו לגשרים בצבע זהב. כאשר גשרים מחרסינה וקרמיקה מבוצעים בצורה נאותה הם נראים ממש כמו השן הטבעית. אך אליה וקוץ בה, מחירם של גשרי חרסינה גבוהה משמעותית בשל החומרים ועבודת המעבדה הנדרשת. פתרון מאוזן בעל יתרונות של עלות ומחיר מופחת וצד אסתטיקה טובה, הינו גשר חרסינה מאוחה למתכת. גשר חרסינה מאוחה למתכת עשוי לאבד מהאסתטיקה שלו לאורך זמן והוא לרוב פחות חזק מקרמיקה טהורה. החומר הכי טוב לגשר עבורך תלוי בתקציב הכספי שלך ובעמדת שינייך.

רצינו שתדעו

ברשת מרפאות השיניים הפרטיות השומר, בניהולו של ד״ר ערן שומר, המתמחה בטיפולי שיניים בהרדמה כללית וסדציה עמוקה, מבצעים התאמת כתרים וגשרים בטכנולוגיה המתקדמת בישראל בתוך שעות בודדות! אצלנו כל מטופל עובר הדמיה ממוחשבת במכשור חדשני שקובעת את מיקומם המדויק של השתלים לצורך השיקום העתידי המושלם שעתיד לבוא, להפחתת הכאב בהליך וגם להחלמה מהירה והכל במחירים ללא תחרות! והחודש, תוכלו לעבור צילום פנורמי בשווי 200 שקלים ללא עלות וללא התחייבות. מהרו להירשם לפגישת ייעוץ בחינם.


מדוע חשוב לטפל בזמן?

ישנן הרבה סיבות טובות להחליף שן חסרה ובמיוחד שישנן מספר אפשרויות טיפול המתאימות לכל כיס. על פניו נראה שהפתרון הפשוט ביותר הוא לחיות עם הרווח הקיים בפה במיוחד אם השן אחורית ואף אחד לא רואה. אולם ישנן מספר סיבות מדוע התעלמות מהבעיה היא איננה רעיון טוב: קשה יותר לאכול עם שן חסרה, על השיניים הסמוכות מופעל עומס מוגבר שמגביר את שחיקתן, חוסר בשיניים עשוי להשפיע על הדיבור, עצם הלסת עשוייה להיספג עם הזמן ושרירי הפנים יראו נפולים, מתוצאה זו ניתן להימנע ע”י שתלים. גם תותבות חלקיות וגם גשרים מהווים אופציה נגישה יחסית מבחינה כלכלית. מי שמעוניין למלא את החסר בצורה טבעית וקבועה צריך לדעת כי גשר דנטלי היא אופציה מעולה. ברגע שהגשר מותאם אתה תשכח שאלו לא שינייך המקוריות. שתלים דנטליים הם פתרונות ארוכי טווח שיכולים לסייע לשמור על כמות וצורת עצם הלסת. אולם עלותם גבוהה יותר לעומת גשרים.

רצינו שתדעו

ברשת מרפאות השיניים הפרטיות השומר, בניהולו של ד״ר ערן שומר, המתמחה בטיפולי שיניים בהרדמה כללית וסדציה עמוקה, מבצעים התאמת כתרים וגשרים בטכנולוגיה המתקדמת בישראל בתוך שעות בודדות! אצלנו כל מטופל עובר הדמיה ממוחשבת במכשור חדשני שקובעת את מיקומם המדויק של השתלים לצורך השיקום העתידי המושלם שעתיד לבוא, להפחתת הכאב בהליך וגם להחלמה מהירה והכל במחירים ללא תחרות! והחודש, תוכלו לעבור צילום פנורמי בשווי 200 שקלים ללא עלות וללא התחייבות. מהרו להירשם לפגישת ייעוץ בחינם.


סוגי גשרים דנטליים

גשרים מסורתיים משתמשים בשיניים סמוכות כמאחזות לפרותזה. ישנם שני סוגים בהם הגשר יכול להתחבר לשיניים קיימות באופן קבוע או בצורה אדהזיבית.

גשר קבוע - גשר קבוע הוא הסוג הנפוץ ביותר, גשר קבוע מהווה תחליף חזק ועמיד לחסר שן אחת או שתיים. גשר זה מורכב משלוש יחידות, שני כתרים על גבי שיניים וביניהם כתר (אחד או שניים) שאינו מונח על גבי שן ומכונה פונטיק. כדי שהגשר יתיישב בצורה טובה ומותאמת על גבי השיניים יש צורך להסיר חומר שן ולהשחיז את השיניים. השיניים המאחזות עליהן נתמך גשר דנטלי קבוע צריכות להיות חזקות מספיק כדי לספוג את חוזק הלעיסה המוגבר הקיים עליהן. לעיתים רופא השיניים יצטרך לבצע טיפול שורש בשן מאחזת לגשר לפני השחזתה.

לאחר הכנת השיניים המאחזות, השלב הבא בביצוע גשר דנטלי הינו לקיחת מטבעים. המטבעים נשלחים אל המעבדה בה הגשר מבוצע בצורה מדויקת בהתאם למידות. עד להכנת הגשר הקבוע, ייתכן ורופא השיניים יתאים לך גשר זמני כדי להגן על השיניים החשופות והחניכיים. ברגע שהגשר הקבוע מוכן, רופא השיניים יניח אותן בפיך ויבדוק כיצד אתה מרגיש. ברגע שרופא השיניים והמטופל מרוצים מההתאמה, הגשר יודבק באמצעות דבק דנטלי חזק למקום. לעיתים בחלק מהמקרים דרושים ביקורים נוספים לשיפור ההתאמה.

החיסרון העיקרי של גשר קבוע הוא הצורך להקריב שתי שיניים בריאות. אם בשלב מאוחר יותר תרצה למקם שתל באזור החסר, השיניים הסמוכות יזדקקו לכתרים כיוון שהסרת חומר השן אינה הפיכה. נוסף על כך יש להקפיד על ניקוי והעברת חוט דנטלי מסביב לגשר. שימוש במכשיר מסוג סילונית יכול לזרז ולהקל על הניקוי של גשר. מלבד זאת, גשר דנטלי קבוע הינו פתרון חזק ועמיד. אם בחרת באופציה של גשר חרסינה מלאה אף אחד לא אמור להבחין שאלו אינן שיניים טבעיות. במקרים של גשר קדמי לעיתים כמות השיניים המוכנסות כמאחזות לגשר גדל כדי להגביר את החוזק. גשר דנטלי עבור שיניים קדמיות עשוי לדרוש שתי שיניים מאחזות מכל צד של חסר שן כיוון שכוח הלעיסה בשיניים חותכות הקדמיות הוא גבוה.

גשר אדהזיבי (גשר מרילנד) כאשר קיים חוסר של שן אחת בלבד יתכן שרופא השיניים יוכל להתאים לך גשר מודבק אדהזיבי המכונה גם גשר מרילנד (Maryland). בניגוד לגשר קבוע המונח מעל שיניים מאחזות, לגשר זה יש כנפיים מחרסינה או מתכת בכל צד אשר מודבקות אל הקצה הפנימי של שיניים סמוכות לאזור החסר. לגשר מודבק יש יתרון של שמירה על בריאות השיניים הסמוכות. החיסרון הינו שהחוזק אינו גובה כמו של גשר קבוע. עם הזמן, ההדבקה שמחזיקה את הגשר במקומו עשוייה להיחלש, להישבר או להשתחרר.בכל סוג של גשר רק כותרת השן מוחלפת ואילו שורש השן נותר חסר, דבר שעשוי להוביל לספיגה ונסיגת עצם במשך הזמן. לכן אם תרצה לבצע השתלות שיניים בהמשך ייתכן ותצטרך השתלת עצם לפני ביצוע השתל.


גשר דנטלי

גשרים דנטליים בהשוואה לשתלים ובהשוואה לתותבות חלקיות

גשרים, שתלים ותותבות חלקיות נועדו להחליף שיניים חסרות. לכל שיטה יש את היתרונות והחסרונות שלה לעומת האחרות. הדרך הכי טובה לקבוע מהי השיטה המומלצת עבורך היא להתייעץ עם רופא השיניים שלך.

שתלים דנטליים - על גבי שתלים דנטליים מתאימים מאחזת המהווה בסיס אליה מחובר כתר. שתלים דנטליים מוחדרים אל עצם הלסת, היכן ששורשי השן היו אמורים להיות. השתלים עשויים בדרך כלל טיטניום שהינו חומר חזק, ביוקומפטבילי עם גופינו, כלומר אינו גורר תגובה אלרגית או דחייה. מאחזת אשר מהווה בסיס מותאמת אל השתל ומחזיקה את הכתר שמעליה במקומו. היתרונות העיקריים של שתלים על פני גשרים: אין השפעה על שיניים סמוכות, הם פתרון יותר ארוך טווח ויכולים לשרוד לכל החיים, קל יותר לשמור על היגיינה אורלית ויש פחות סיכוי לעששת ומחלת חניכיים והם גם עוזרים לשמור על מבנה וצורת עצם הלסת והפנים.

החיסרון בשתלים הוא שהם דורשים ניתוח והם יקרים משמעותית לעומת גשר על גבי שיניים. אולם, אם לוקחים בחשבון את המחיר במשך החיים ואת אי הנוחות שבהחלפת הגשר ייתכן ושתל יתברר כהשקעה טובה יותר לטווח הרחוק. משך הטיפול הוא שיקול נוסף עבור חלק מהמטופלים. תהליך ההשתלה המסורתי עשוי לקחת מספר חודשים כיוון שהשתל צריך זמן להיקלט וליצור חיבור עם העצם לפני שמתאימים אליו מאחזת ועליה כתר. עבור מטופלים מסוימים זהו זמן ארוך מדי להמתין ועבורם גשר הוא אופציה טובה יותר. אם החסר של השן נגרם בעקבות טראומה יתכן ומשך ההחלמה יהיה ארוך יותר כדי שהשתל יקלט לפני שניתן להמשיך בשלבים הבאים.

גשרים על גבי שתלים - עבור מטופלים עם חסר של מספר שיניים ברצף, או מטופלים אשר השיניים הסמוכות לאזור החסר אינן חזקות מספיק כדי להוות שיניים מאחזות לגשר, ישנה אופציה של גשר על גבי שתלים. רופא השיניים ימקם שתלים כעוגן ואז יתאים אליהם גשר אשר יונח מעל המאחזות. זוהי אופציה בעלת עלות-תועלת גבוהה יותר לעומת החלפת כל שן חסרה בשתל בודד, כיוון שבמקרה של גשר על גבי שתלים יש שימוש בפחות שתלים.

תותבות חלקיות - תותבות הן מה שרוב האוכלוסיה מכנה “שיניים מלאכותיות”. הן מורכבות משיניים פרוסטטיות המקובעות אל מסגרת פלסטיק או מתכת שנתפסת סביב שיניים קיימות. הרב-גוניות של תותבות חלקיות היא ביכולתן להתאים למספר שונה של שיניים בריאות קיימות. אנשים אשר איבדו את כל שיניהם זקוקים לתותבות שלמות. תותבות חלקיות יכולות להחליף שן חסרה אחת או יותר. לרוב השימוש בתותבת להחלפת שן היא האופציה הכי זולה, אך הכי פחות נוחה לחיות איתה. מי שמתקין שיניים תותבות צריך להתרגל לאכילה זהירה, כיוון שחלק מהמאכלים עשויים לשלוף את התותבת או להזיק לתותבת.

המראה של השיניים עשוי להראות מלאכותי, ווי המתכת עשויים להיות בולטים. למרות שניתן לנקות את השיניים באופן רגיל בעת התקנה של תותבת חלקית, תצטרך להסיר את התותבת לעיתים לניקוי מיוחד. לעומת זאת, תותבות שלמות יש להסיר באופן תכוף ולהשאיר בתמיסת ניקוי למשך הלילה. כיוון שהפה שלנו משתנה במשך הזמן בייחוד כאשר חסרות שיניים, תותבות מחזיקות מספר שנים לפני שהן משתחררות. אם תותבות אינן מוחלפות כאשר הן אינן מתאימות, הן עשויות לגרום לאי נוחות ופצעי לחץ בפה, ישנו גם סיכון מוגבר לשליפתן בעת דיבור במקרים כגון אלו.


כמה עולה גשר דנטלי?

מחיר גשר דנטלי משתנה בהתאם לסוג החומר, סוג הגשר, מספר השיניים החסרות שצריך להחליף והעלות שרופא השיניים לוקח על ייעוץ מידות וכדומה. כל מרפאה תוכל לתת לכם מחירים משוערים בטלפון או תוכלו לחפש באינטרנט. אך כדי לדעת מחיר סופי, רופא השיניים יבחן את הפה ואת מצבן של השיניים הנותרות כדי לקבוע תוכנית טיפול ומחיר סופי משוער. התקשרו אלינו וקבלו הצעת מחיר מדוייקת.

pointer arrow

הדרך לחיוך המושלם מתחילה כאן!