background image
חשוב לדעת

מי מתאים? מטופלים המעוניינים בהליך מהיר
כמה עולה? תלוי בכמות השתלים
זמן החלמה- מהיר יחסית
תוצאות- קבועות לעשרות שנים

השתלות שיניים ביום אחד

חשוב לדעת

מי מתאים? מטופלים המעוניינים בהליך מהיר
כמה עולה? תלוי בכמות השתלים
זמן החלמה- מהיר יחסית
תוצאות- קבועות לעשרות שנים

מהן השתלות שיניים ביום אחד? שתלים המבוצעים ביום אחד מהווים פתרון לבעיה הכי גדולה בתהליך של שתלים דנטליים, פרוצדורה שבדרך כלל עשויה לקחת שבועות או חודשים. כפי שהשם מרמז, בהשתלות שיניים ביום אחד השתלים מבוצעים באותו היום בו נעקרות השיניים הלא בריאות. כבר בפתיח חשוב להבהיר כי השתלות שיניים ביום אחד הן תהליך שאינו מתאים לכל אחד, למבנה האנטומי ולמצב השיניים בפה יש משקל קריטי לביצוע ההשתלות ביום אחד. במאמר זה תוכלו לבחון אם אתם מועמדים מתאימים לפרוצדורה זו והאם תוכלו להפיק ממנה תועלת, בנוסף נסקור גם את סוגי השתלים שמשתמשים בהם בהליך וגם באיזה טכניקות מבוצעת השתלה ביום אחד.

רצינו שתדעו

ברשת מרפאות השיניים הפרטיות השומר, בניהולו של ד״ר ערן שומר, המתמחה בטיפולי שיניים בהרדמה כללית וסדציה, מבצעים התאמת כתרים בטכנולוגיה המתקדמת בישראל בתוך שעות בודדות! אצלנו כל מטופל עובר הדמיה ממוחשבת במכשור חדשני שקובעת את מיקומם המדויק של השתלים לצורך השיקום העתידי המושלם שעתיד לבוא, להפחתת הכאב בהליך וגם להחלמה מהירה והכל במחירים ללא תחרות! והחודש, תוכלו לעבור צילום פנורמי בשווי 200 שקלים ללא עלות וללא התחייבות. מהרו להירשם לפגישת ייעוץ בחינם.


שתלים דנטליים ביום אחד

הטכניקה של השתלת שיניים ביום אחד מאפשרת לשתל שעליו תונח המאחזת (בסיס לכתר או ירכה) להתחבר טוב יותר אל עצם הלסת. הנחת שתל במכתשית (החלק שחשוף בחניכיים ולאחר הוצאת שורשי השן או השיניים שעוקרים) מיד לאחר העקירה מובילה להחלמה מהירה יותר. היתרון הכי גדול של התקנת שתלים עוד באותו היום הוא משך הזמן הקצר משמעותית של ההליך. החניכיים מתחילות לגדול מייד סביב השתל. תהליך זה מוביל למראה יותר טבעי של החיוך ומונע משאריות מזון להילכד באזור של המכתשית לאחר עקירה. החניכיים והעצם נוטים פחות לסגת במקרים אלו, מה שמייתר את הצורך בטיפול נוסף בהמשך. ישנם סוגים שונים של שתלים באותו היום ולכל אחד מהם יש יתרונות וחסרונות אותם נסקור בהמשך.

שתלים בהעמסה מיידית - שתלים ביום אחד מאפשרים הנחה של שיקום זמני באותו היום של החדרת השתלים הדנטליים ללסת. ישנן אופציות של כתרים בודדים או גשרים טוטאליים. העמסה מיידית היא אופציה מועדפת אם העצם הטבעית שלכם חזקה מספיק כדי לתמוך בשתלים וזאת ובהנחה שלא נדרשות פרוצדורות כגון: הרמת סינוס, השתלת עצם (אוגמנטציה), פיצול רכס או הרחבת הרכס מחוסר השיניים (תהליך שמבצעים כאשר עצם הלסת אינה מספיק רחבה כדי לקבלת שתלים - ע״י מסור מיוחד מפצלים את החלק העליון של העצם, ומחדירים למרכזו תחליפי עצם). במקרים שיש צורך בפרוצדורות המוזכרות לעיל (אבל לא תמיד), תהליך התקנת שתלים דנטליים יתארך בצורה משמעותית.

השתלות שיניים ביום אחד ע״י מיני שתלים דנטליים - אופציה זו מוכרת גם כשתלים קטנים או שתלים צרים. מיני שתלים הם בגודל של קיסם שיניים, משמע הם צרים יותר מרוב השתלים הדנטליים. מיני שתלים מוחדרים בפרוצדורה שהיא פחות פולשנית לעומת הפרוצדורה המסורתית, במקרים בהם יש אובדן עצם שלא יכול לספק תמיכה לשתל דנטלי רגיל. חשוב לציין שמיני שתלים הם בעלי אחוז כישלון גבוה יותר לעומת סוגי שתלים אחרים.

השתלת שיניים ביום אחד אול און 4 - אול און 4 (All on 4) היא שיטה נוספת שבאמצעותה מבצעים 4 או 6 שתלים ביום אחד. השתלים הדנטליים מוחדרים ללסת ועליהם מונחות מאחזות מיוחדות כך שניתן להתאים סט שיניים זמניות באותו היום. ארבעה שתלים בלסת עליונה וארבעה שתלים בלסת התחתונה יספיקו בפרוצדורה זו ויעניקו למטופל שיניים חדשות ביום אחד. האתגר הכי גדול כאשר עוברים אול און פור הוא הדיאטה שתידרשו לבצע למשך חצי שנה בה העצם מחלימה, אך לאחר שהעצם מחלימה ניתן לאכול כל דבר. קראו עוד על השתלת שיניים אול און 4 במאמר מפורט כאן אצלנו.

רצינו שתדעו

ברשת מרפאות השיניים הפרטיות השומר, בניהולו של ד״ר ערן שומר, המתמחה בטיפולי שיניים בהרדמה כללית וסדציה, מבצעים התאמת כתרים בטכנולוגיה המתקדמת בישראל בתוך שעות בודדות! אצלנו כל מטופל עובר הדמיה ממוחשבת במכשור חדשני שקובעת את מיקומם המדויק של השתלים לצורך השיקום העתידי המושלם שעתיד לבוא, להפחתת הכאב בהליך וגם להחלמה מהירה והכל במחירים ללא תחרות! והחודש, תוכלו לעבור צילום פנורמי בשווי 200 שקלים ללא עלות וללא התחייבות. מהרו להירשם לפגישת ייעוץ בחינם.


התאמה להשתלת שיניים ביום אחד

השתלות שיניים ביום אחד אינן מתאימות כאמור לכל אחד. נוסף על כך, לעיתים יש צורך בפרוצדורות כמו הרמת סינוס, השתלת עצם או הרחבה ועיבוי של אזור הרכס המחוסר שיניים. ישנם מספר קריטריונים שהמטופל צריך לעמוד בהם לפני שניתן בכלל לשקול טיפול בפרוצדורה של שתלים ביום אחד. מועמד טוב צריך להיות בעל בריאות כללית טובה, עצם לסת ללא פגע, לא מעשן או מוכן להפסיק לעשן לפני התהליך. מועמד לא טוב הוא אדם שסובל ממחלות חניכיים, אדם בעל היגיינה אורלית ובריאות אורלית ירודה, אדם שסובל ממחלה אוטואימונית, מחלה כרונית או ברוקסיזם.


תהליך של שתלים דנטליים ביום

במהלך פגישת הייעוץ, רופא השיניים יוכל להעריך האם השתלת שיניים ביום אחד יכולה להיות אופציה מתאימה עבורך. הפרוצדורה של שתלים ביום אחד מאוד דומה לפרוצדורה של שתלים מסורתיים. למעשה, כל הפרוצדורות דומות ומה ששונה בין האופציות המוזכרות לעיל זה סוג השתל. בתהליך השתלה מסורתי נדרשים בין שלושה לשישה חודשי החלמה לפני שניתן להניח את הכתרים. מטופלים צריכים להסתובב זמן מה בלי שיניים לפני שניתן להניח כתרים. למרות שהתהליך ארוך יותר, לפעמים זו האפשרות הטובה ביותר לסיטואציה הספציפית.

שתלים בהעמסה מיידית הראו הצלחה גם במקרים של החלפת שן בודדת וגם כאשר מחליפים מספר שיניים. תנועת השתל לאחר החדרתו קובעת אם ניתן לחבר שיקום לשתל עוד באותו היום של ההשתלה. זאת אומרת אם השתל יציב בעצם על מנת שהוא יוכל לספוג את הכוחות בלעיסה, ניתן לבצע על השתל שיקום, היה ולא ניתן לשקם מיידית יש להמתין עד שהשתל מעוגן היטב בלסת ורק לאחר מכן לבצע את הליך השיקום. התהליך של השתלות שיניים ביום אחד נראה כך:

פגישת הייעוץ - רופא השיניים יבחן את המיקום של הסינוסים, שלמות העצם ואת המיקום עבור כל שתל ושתל. אם נדרש ניתוח בסינוסים או שהעצם שלך שברירית מידי כדי לתמוך בשתל, ייתכן ויידרשו ניתוחים מקדימים לתהליך ההשתלה. לא כל המטופלים מתאימים לשתלים ביום אחד. ניתוח - רופא השיניים או הכירורג ידאגו להרדמה מתאימה (סדציה הכרתית, הרדמה פשוטה במרפאה או הרדמה כללית או מלאה בפיקוח רופא מרדים בבית חולים) כדי להרגיע אותך לפני הפרוצדורה ואז יאלחשו מקומית (בהתאם לסוג ההרדמה שנבחרה) כדי למנוע כאב. כל השיניים שזקוקות לעקירות, יעקרו, הפה ינוקה באופן יסודי לפני שממשיכים לשלב הבא. רופא השיניים יקדח חורים בעצם היכן שהשתל הדנטלי ימוקם. לבסוף אזורי החתך נתפרים.

התאמות - לאחר הנחת השתלים, המאחזות מותאמות כדי לתמוך בכתרים החדשים. אם השתל אינו יציב רופא השיניים ימליץ על השארת המאחזת ללא כתר כדי לאפשר החלמה ללא פגיעה בעצם מתחת. במקרים אלו רופא השיניים יכול להמליץ על תותבת זמנית על גבי שתלים. לאחר מספר חודשים השיקום מוחלף בכתרים קבועים.

תחזוקה - לאחר סיום ההתאמות נותנים למטופל להתאושש. בדרך כלל לאחר השתלת שיניים ביום אחד המטופל יכול להמשיך בחייו עם שינויים מינימליים. דיאטה והיגיינה הם השינויים הכי חשובים שיש לקחת בחשבון. שתלים זקוקים לזמן להחלים, כך שנגיסה בתפוח שעתיים לאחר שקדחו לך בלסת, היא לא רעיון טוב.

ביקורת - לאחר כחצי שנה המטופל חוזר לביקורת כדי לוודא שהשתלים החלימו והכל מותאם כמו שצריך.

החלמה - לאחר סיום ההשתלה המטופל עשוי לחוות אי נוחות בדרגה מסוימת בין היתר: נפיחות בחניכיים והפנים, דימום קל, חניכיים ועור פצועים, כאב וגם אפשרות של זיהום. התחושות והחוויה של כל מטופל הן שונות, אך תהליך ההחלמה של שתל מוצלח הוא יחסית קל בהנחה ותקפידו על היגיינה אורלית נאותה ועל נטילת משככי כאבים. משך ההחלמה נע בין שלושה לשישה חודשים, כמובן שלא תישארו נפוחים וחבולים בכל הזמן הזה, אך העצם מתחת לחניכיים מחלימה בזמן זה. בדומה לטיפול במקרה של רגל שבורה נדרשים שלושה עד שישה חודשים, כך גם עצם הלסת השבורה דורשת את אותו משך החלמה. מטופלים מסוימים צריכים תקופת החלמה ממושכת יותר כתלות בדרגת החומרה של הטיפול הנדרש ומהירות ההחלמה האינדבידואלית של המטופל.


השתלות שיניים ביום אחד

האם השתלת שיניים ביום אחד נחשבת לבטיחותית?

כל טיפול שמערב השתלה של דבר מה הוא משימה רצינית. השתלות שיניים ביום אחד דורשים מיומנות וידע של הרופא המטפל, ישנם רופאים שמתמחים בפרוצדורות השתלה. יחד עם זאת, ניתוח תמיד מגיע עם סיכונים, אולם השתלת שיניים נחשבת לבעלת סיכון נמוך יחסית לסיבוכים שעלולים להיגרם בעקבותיה. תקופת ההחלמה היא חשובה במיוחד. בתקופת ההחלמה אתר ההשתלה מועד ורגיש לזיהומים. השן החדשה שלכם במקומה בעוד העצם עדיין מתאחה עם השתל, כך שישנה סכנה מוגברת לתזוזה של השתל וכישלונו. עישון ושחיקה של שיניים גם כן יכולים לתרום לכישלון של שתלים.


שרידות של שתלים ביום אחד

העברת חוט דנטלי היא מרכיב חשוב בתחזוקה של שתלים דנטליים חדשים. שתלים ביום אחד שורדים כמו שתלים מסורתיים – 10 שנים ומעלה. אורך חיים זה נכון, כל עוד אתם מתחזקים את השתלים בצורה נאותה. שרידות השתלים מושפעת מכמה דברים בין היתר: היגיינה אורלית כולל צחצוח והעברת חוט דנטלי באופן קבוע, כמה אתם נמנעים מלעיסת דברים קשים, כמה טוב רופא השיניים מיקם את השתלים בצורה בה העצם יכולה לתמוך בהם לזמן רב, בריאות כללית ואורח חיים.


השתלות שיניים ביום אחד יתרונות וחסרונות

כל טיפול מגיע עם יתרונות וחסרונות, שתלים ביום אחד אינם יוצאים דופן. שתל דנטלי הוא תהליך פולשני שעשוי לגרור אי נוחות במהלך ההחלמה. נוסף על כך, מטופלים רבים הם אינם מועמדים מתאימים להשתלות שיניים ביום אחד (כתלות במצבים רפואיים). יתרונות בהליך: תוצאות מיידיות ולכן מצריך פחות זמן וביקורים במרפאת השיניים ובנוסף ההליך ככל הנראה יהיה זול יותר בהשוואה להתקנת שתלים מסורתיים. חסרונות בהליך: סיכון מעט גבוה יותר לזיהום וכישלון של שתלים.

לסיכום - שתלים דנטליים ביום אחד הם אופציה זולה לעומת שתלים מסורתיים, והם דרך נפלאה לשקם ולהחליף שיניים. אם אתם מחפשים שיקום קבוע יותר לעומת תותבות זו עשויה להיות אופציה אידיאלית עבורכם. לפני שתבחרו את הרופא שיבצע את הפרוצדורה תוודאו שיש לו מוניטין ושהוא מקצועי, הצלחת הניתוח תלויה רבות באיכות הרופא המטפל. אין הנחתום מעיד על עיסתו אבל אצלנו במרפאה יש רק טוב, תנסו אותנו ותיוחכו.

pointer arrow

הדרך לחיוך המושלם מתחילה כאן!