background image
חשוב לדעת

מי מתאים? אנשים הסובלים משיניים עקומות
כמה עולה? בין 6,900 ל- 18,000
זמן טיפול- 6 חודשים עד שנה וחצי
תוצאות- חיוך מושלם באחריות

⁨יישור שיניים⁩

חשוב לדעת

מי מתאים? אנשים הסובלים משיניים עקומות
כמה עולה? בין 6,900 ל- 18,000
זמן טיפול- 6 חודשים עד שנה וחצי
תוצאות- חיוך מושלם באחריות

יישור שיניים הוא תהליך דנטלי נפוץ במיוחד המבוצע לרוב ע״י בני נוער ומתבגרים ובשנים האחרונות גם במבוגרים (בעיקר יישור שיניים שקוף). יתכן ורופא השיניים ימליץ לך לעבור יישור שיניים מסיבות רפואיות או שזו עשויה להיות בחירה אישית שלך בשל סיבות אסתטיות. לא צריך להשלים יותר עם מצב שבו השיניים עקומות, עם רווחים, מסובבות, שיניים צפופות ועוד. רפואת השיניים המודרנית מאפשרת לתקן היום ביעילות גם ליקויים קשים וסטיות חמורות במנשך. מומלץ לפנות לטיפול בהקדם ועוד לפני שעצמות הלסתות משלימות את הגדילה שלהן.

ישנן סיבות רפואיות לביצוע יישור שיניים מלבד סיבות אסתטיות כאשר שיניים עקומות בהתאם לחומרת הליקוי עשויות לגרום למגוון בעיות כגון: בעיות דיבור, קושי באכילה, עומס על השרירים, סיכון לנזק בשיניים סמוכות לשיניים הבעייתיות, בעיות הקשורות לקושי בשמירה על היגיינה אוראלית נאותה שכן אם השיניים אינן מסודרות בצורה ישרה קיים קושי לנקות אותן בצורה יעילה. דבר זה מגביר את הסיכון להצטברות אבנית אשר עשויה לגרום למחלת חניכיים ולמחלת העששת. כמובן שמראה משחק תפקיד חשוב בהחלטה של מטופלים רבים לעבור יישור שיניים.

רצינו שתדעו

ברשת מרפאות השיניים הפרטיות השומר, בניהולו של ד״ר ערן שומר, מבצעים יישור שיניים בעיקר באמצעות קשתיות שקופות מבית אינויזליין הנחשבת למובילה בעולם. אצלנו כל מטופל עובר הדמיה ממוחשבת במכשור חדשני (סורק אינטרא אוראלי שנמצא במרפאה) שתאפשר לך לראות כיצד יראו השיניים שלך בסוף התהליך והכל במחירים ללא תחרות! והחודש, כחלק מתחילת ההליך תוכלו לעבור צילום פנורמי בשווי 200 שקלים ללא עלות וללא התחייבות. מהרו להירשם לפגישת ייעוץ בחינם.


באיזה גיל אפשר להתחיל?

נדרשות ביקורות רגילות אצל רופא השיניים כדי לעקוב אחר הצורך של ילדיכם ביישור שיניים. הזמן הטוב ביותר ליישור שיניים הוא בשנות הנעורים והחל מגיל 7, לפני שהלסת התחתונה ושורשי השיניים התפתחו באופן מלא. לכן ישנה חשיבות לקחת את ילדיכם לביקורות רגילות אצל רופא השיניים. אם רופא השיניים מזהה צורך בטיפול אורתודונטי הוא יתכנן את הזמן האופטימלי לכך בהתאם להתפתחות ילדיכם. יחד עם זאת, יישור שיניים למבוגרים הוא אפקטיבי מאוד בכל מקרה. השיניים שלנו יכולות לשנות את מיקומן עם הגיל, כך ששיניים שבעבר היו מיושרות עשויות לעבור עקמומיות ולהטריד אותנו בשלב מאוחר יותר בחיינו, או שתמיד היו לנו שיניים עקומות אך לא עברנו יישור שיניים כילדים. לא משנה מה גילך, אם אינך מרוצה ממראה שינייך ישנן מגוון דרכים לשיפור החיוך. קראו שאלות ששאלו מטופלים שלנו על יישור שיניים

רצינו שתדעו

ברשת מרפאות השיניים הפרטיות השומר, בניהולו של ד״ר ערן שומר, מבצעים יישור שיניים בעיקר באמצעות קשתיות שקופות מבית אינויזליין הנחשבת למובילה בעולם. אצלנו כל מטופל עובר הדמיה ממוחשבת במכשור חדשני (סורק אינטרא אוראלי שנמצא במרפאה) שתאפשר לך לראות כיצד יראו השיניים שלך בסוף התהליך והכל במחירים ללא תחרות! והחודש, כחלק מתחילת ההליך תוכלו לעבור צילום פנורמי בשווי 200 שקלים ללא עלות וללא התחייבות. מהרו להירשם לפגישת ייעוץ בחינם.


אופציות של יישור שיניים

סמכים מתכתיים הם כנראה הדבר הראשון שיקפוץ לכם לראש כאשר תחשבו על יישור שיניים, אולם בארסנל הטיפולים המוצעים ליישור שיניים ישנם כלים חדשים ומעולים שלא מגבילים את המטופל. רופא השיניים יכול להשתמש במגוון סוגים של סמכים כולל סמכים שקופים ליישור שיניים. נוסף על כך, ישנן שיטות מתקדמות ליישור שיניים שאינן מצריכות בכלל סמכים. בהמשך נסקור את כל מגוון האפשרויות ליישור שיניים כולל יישור שיניים שקוף, יישור שיניים נשלף ונסתר או יישור שיניים בלתי נראה. אופציות הטיפול כוללות: סמכים מתכתיים מסורתיים, סמכים שקופים או קרמיים בצבע שן, מיישרים בלתי נראים (קשתיות שקופות), פלטות מאחזות, ציפוי שיניים וניתוח אורתוגנטי שנדרש במקרים של בעיות סיגריות חמורות, כמו מנשך פתוח, מנשך סגור או מנשך צלבי חמורים. ניתוחים אלו נעשים בדרך כלל בשילוב טיפול אורתודונטי. ניתוח אורתוגנטי נשמע קצת מאיים אבל השיפור שמושג לאחריו שווה את המחיר.


יישור שיניים עם סמכים

יישור שיניים מסורתי באמצעות סמכים מתכתיים - שיטת הסמכים המתכתיים ליישור שיניים היא הטכניקה הוותיקה ביותר והזולה מכולן. סמכים מתכתיים (קוביות) מודבקים על גבי החלק החיצוני של השיניים (סמכים בוקלים), חוט מתכתי מוחדר בין הסמכים כדי למשוך את השיניים לעמדה תקינה. גומיות אלסטיות קטנות מחזיקות את החוט במקומו, בדרך כלל ניתן לבחור את צבע הגומיות ולסגנן את הסמכים. נדרשות התאמות כל חודש ועל פני מספר שנים וגם צריך להתעסק בהחלפת הגומיות לעיתים קרובות מאחר והנטייה שלהן היא לצבור לכלוך וכמו כן לאבד מיכולת אחיזת החוט בעומק החריץ.

סמכים בנעילה עצמית - אופציה נוספת הינה סמכים הנקשרים עצמית (Self ligating), סמכים אלה אינם דורשים גומיות אלסטיות, והם מתכווננים עצמאית ולכן דורשים פחות ביקורות תכופות. שיטת הסמכים בנעילה עצמית מצריכה שימוש בכוחות מינימאליים לצורך הזזת השיניים ועם מעט מאוד חיכוך. תוצאות ההליך שהוכחו קלינית מצביעות כי מעבר ליישור השיניים, ההליך נותן דגש על אסתטיקת כלל הפנים ומייתר את הצורך כמעט לחלוטין בלעקור שיניים או בשימוש במכשירים המרחיבים את הלסת. אחת השיטות המוכרות שמיישמות את הסמכים שננעלים בנעילה עצמית נקראת דיימון.

יישור שיניים ע״י סמכים שקופים - אם תהיתם האם קיימת אופציה פחות בולטת מאשר השימוש בסמכים מתכתיים אז התשובה היא בהחלט כן. סמכים שקופים פועלים באותה צורה כמו סמכים מתכתיים אך הסמכים הינם קרמיים בצבע השן או שקופים, דבר שהופך אותם לפחות בולטים לעין. קיימים סמכים שקופים שעשויים מפלסטיק מחוזק בעלי מקדם שחיקה גבוה ולכן לא יכולים לשמש לטיפולים ארוכים או סמכי חרסינה בנעילה עצמית (סמכים חזקים שאינם מומלצים במקרים בהם הזגוגית אינה חזקה מספיק כמו אצל חלק מבני הנוער) או סמכים שקופים באמצעות גומיות שמעלימים את נוכחות הסמכים כמעט לחלוטין ובכך הם מפחיתים את הבושה ואת כל התסכול שנלווה בדרך כלל לסמכים בולטים לעין שאינן נסתרים.

יישור שיניים פנימי - סמכים לינגואליים - סמכים נוספים הידועים כסמכים נסתרים הינם סמכים לינגואליים. יישור שיניים פנימי באמצעות סמכים לינגואליים הם הסוג הכי פחות בולט לעין כיוון שהם מורכבים על גבי הצד הפנימי של השיניים אשר פונה לכיוון הלשון. כלומר הם נראים רק בעת פתיחה פה נרחבת. יישור שיניים לינגואלי (שיטת אינקוגניטו או שיטת win) מגיע עם תג מחיר גבוה והוא נחשב לטיפול היקר ביותר. אם אתם מוטרדים מבחינה אסתטית אך רוצים יישור שיניים בעלות נמוכה יותר, יישור שיניים שקוף על ידי קשתיות עשוי להיות הפתרון הכי טוב עבורכם.


⁨יישור שיניים⁩

יישור שיניים עם מיישרים שקופים (קשתיות שקופות)

שיטות כמו Invisalign הן דרך פופולרית לבצע יישור שיניים מבלי שאנשים ידעו שאתה עובר יישור שיניים. בשיטה זו ילדים לא צריכים לחשוש שיחוו בריונות או לעג בבית הספר. התקנת קשתיות שקופות (מיישרים) הניתנות להסרה מיישרות את השיניים ע”י הפעלת לחץ בנקודות הנכונות. כל שבועיים תקבל סט מיישרים חדש, וישנן ביקורות כל ארבעה עד שישה שבועות לבדיקת ההתקדמות. שיטה זו מתאימה לטיפול בבעיות קלות עד בינוניות, ולעיתים יכולה להיות השיטה המהירה ביותר במיוחד עבור יישור שיניים קדמיות. למרות שהויכוח איזה שיטה עדיפה עדיין קיים, אין ספק שבמהלך ה- 20 שנים האחרונות יותר מ- 70 מיליון מטופלים עברו יישור שיניים בשיטת אינויזליין. רשימת המפורסמים שעברו יישור שיניים שקוף כוללת בין היתר את אופרה ווינפרי, קיירה נייטלי, טום קרוז, ג’סטין ביבר ועוד. במהלך 20 השנים האחרונות אינויזליין (או יותר מדוייק חברת Align אשר נסחרת בבורסת הנאסדק בכמה מיליארדים טובים) השקיעו משאבים רבים במחקרים ופיתוח של מיישרים שמתאימים כיום לפתרון של 90% מהמקרים האורתודונטים, כולל מקרים חמורים של שיניים לא מיושרת שבעבר טופלו רק על ידי סמכים. החיסרון העיקרי של Invisalign הוא המחיר הגבוה. האיגוד האמריקאי לאורתודונטיה התערב בדיון זה, לדעתם היכולות של האורתודונט משפיעות הרבה יותר על יעילות הטיפול והתוצאה מאשר הבחירה בשיטת היישור. לקריאה בהרחבה אודות יישור שיניים אינויזליין. חשוב לציין כי יש טכניקות יישור שיניים שקופות אחרות כגון שיטת איירוק, קליר קורקט, קליר אליינר ועוד אבל בסופו של יום תלוי מי מיישר לך את השיניים.


יישור שיניים ללא סמכים אורתודונטיים

סמכים הם הדרך הכי אפקטיבית ליישר שיניים, וסמכים נסתרים או קשתיות שקופות הם אופציה לאנשים אשר רוצים להימנע ממראה מתכתי של הסמכים המסורתיים. אך קיימות אופציות נוספות ליישור שיניים שעשויות להתאים לכם כתלות בנסיבות.

שימוש בפלטות מאחזות ליישור שיניים - פלטות שקופות או מתכתיות יכולות ליישר שיניים. פלטות משמשות בעיקר לצורך קיבוע עמדה של שיניים לאחר יישור שיניים אורתודונטי. אך ניתן להשיג תנועה אורתודונטית קטנה באמצעותן. ניתן להשתמש הן בפלטות שקופות והן בפלטות מתכתיות ליישור שיניים עד דרגה מסוימת, אך יש להם יכולות מוגבלות משמעותית לעומת סמכים. פלטות מאחזות שקופות עשויות להראות כמו מיישרים (קשתיות) אך הם פועלות בצורות שונות. אם אתם מחפשים דרך זולה ליישור שיניים קל, בייחוד אחרי טיפול ע”י סמכים אורתודנטיים שהתקנתם בעבר, ייתכן ורופא השיניים שלכם ימליץ על פלטה מאחזת קבועה או פלטה נשלפת. ניתן לבצע התאמות לאורך הטיפול אולם הפלטות מתאימות רק למקרים קלים במיוחד.

ציפויי שיניים ליישור שיניים עקומות - למרות שציפויי שיניים אינם משנים למעשה את עמדת השיניים בלסת הם יכולים לגרום לשיניים להראות ישרות יותר. כדי להשיג ישורת שיניים מושלמת, רופא השיניים מסיר חומר שן מהשיניים העקומות ומדביק מעליהן ציפויי חרסינה (למינייט). התוצאה שמתקבלת היא שיניים ישרות יותר, גם אם עמדת השיניים מתחת לפני השטח עדיין עקומה. ציפוי שיניים היא טכניקה שמתאימה רק למקרים קלים והיא אף יעילה לסגירת מרווחים קטנים בין השיניים. ציפויי שיניים יכולים להוות אופציה זולה ליישור שיניים בהשוואה לסמכים כתלות במספר השיניים הדורשות ציפויים. בנוסף זהו טיפול מהיר בהרבה אשר מצריך בדרך כלל שניים או שלושה מפגשים. יחד עם זאת יש לזכור כי ציפויי שיניים הם אינם תיקון קבוע. בדרך כלל לאחר 5 עד 10 שנים צריך להחליף את הציפויים השינים בציפויים חדשים או בכתרים. במקרים מסוימים ניתן לבצע עבודה קוסמטית אסתטית פחות משמעותית על ידי הסרת חומר שן באזורים מסוימים ובנייה מחדש על ידי חומר קומפוזיטי. כמו בציפוי חרסינה זה יכול לגרום לשיניים להראות ישרות יותר מבלי שהשיניים זזות על ידי סמכים אולם הפתרון הנ״ל הוא זמני בהחלט.


סוף דבר

כאשר מחליטים על יישור שיניים, בין אם בשל תיקון משמעותי ובין אם תיקון קל, ישנן מספר אופציות שונות שכדאי לשקול. סמכים הם השיטה הנפוצה ביותר ליישור שיניים בין אם מדובר בסמכים מתכתיים או קרמיים, ובין אם מדובר במיישרים (קשתיות) שקופים המשמשים ליישור שיניים בצורה שאינה בולטת. ציפויי שיניים עשויים להיות מפתים כיוון שהם נוחים ומהירים, אך יש לזכור שהם אינם מיישרים את השיניים באופן אמיתי אלא רק ממסכים את הבעיה. יש לקחת בחשבון את חוסר הנוחות לטווח ארוך ואת העלויות של החלפתם כאשר הם נכשלים.

ד״ר ערן שומר הוא ספק מורשה של אינויזליין, עבר הסמכה לשיטת אינויזליין ונחשב לאחד מרופאי השיניים המובילים באזור חיפה, קריות ובכלל בכל אזור הצפון לטיפול באינויזליין במבוגרים וילדים כאחד.

pointer arrow

הדרך לחיוך המושלם מתחילה כאן!