background image
חשוב לדעת

מי מתאים? אנשים הסובלים משיניים עקומות
כמה עולה? בין 6,900 ל- 18,000
זמן טיפול- 6 חודשים עד שנה וחצי
תוצאות- חיוך מושלם באחריות

⁨יישור שיניים שאלות ותשובות⁩

חשוב לדעת

מי מתאים? אנשים הסובלים משיניים עקומות
כמה עולה? בין 6,900 ל- 18,000
זמן טיפול- 6 חודשים עד שנה וחצי
תוצאות- חיוך מושלם באחריות

שוקלים לעבור יישור שיניים? המאמר הבא מנוסח בצורה של שאלה ותשובה. תוכלו לקבל מידע בנוגע לעלות הטיפולים ליישור שיניים, מאיזה גיל מתחילים, מתי מתחילים להבחין בתוצאה, איך מרגישים הסמכים על השיניים, טיפים להפחתת הכאב שעשוי להופיע לאחר הטיפול, באיזה מכשור צריך להשתמש אחרי שסיימתם עם הטיפול וגם יתרונות וחסרונות של יישור שיניים בהתאם לטכניקות הטיפול.

רצינו שתדעו

ברשת מרפאות השיניים הפרטיות השומר, בניהולו של ד״ר ערן שומר, מבצעים יישור שיניים בעיקר באמצעות קשתיות שקופות מבית אינויזליין הנחשבת למובילה בעולם. אצלנו כל מטופל עובר הדמיה ממוחשבת במכשור חדשני (סורק אינטרא אוראלי שנמצא במרפאה) שתאפשר לך לראות כיצד יראו השיניים שלך בסוף התהליך והכל במחירים ללא תחרות! והחודש, כחלק מתחילת ההליך תוכלו לעבור צילום פנורמי בשווי 200 שקלים ללא עלות וללא התחייבות. מהרו להירשם לפגישת ייעוץ בחינם.


יישור שיניים שאלות ותשובות

ש. מדוע יישור שיניים עולה ביוקר?

ת. קשה למצוא אופציות זולות ליישור שיניים מכמה סיבות. התשלום עבור כל תוכנית הטיפול הוא אינו רק על החומרים שבהם משתמש הרופא אלא גם עבור שעות הכסא והעבודה שעל הרופא להשקיע במטופל לאורך החודשים הארוכים של ההליך. המחיר תלוי בסגנון ובאורך הטיפול הנדרש, אך באופן כללי ידוע כי יישור שיניים למבוגרים עולה כמה אלפי שקלים טובים. כיוון שסמכים קרמיים עולים יותר ממתכתיים, פתרון נפוץ הוא שימוש בסמכים קרמיים בשיניים קדמיות (החיוך) ושימוש בסמכים מתכתיים בשיניים אחוריות שאינן נראות. אך אם אתה ממש לא רוצה שיראו שאתה עובר יישור שיניים, הפתרון הכי טוב עבורך הוא יישור שיניים שקוף כמו אינויזליין שהם מותג מוכר אך בהחלט לא הבחירה הכי זולה. אם אתה מודאג לגבי המחיר, ישנן חלופות שונות לא פחות טובות.

רצינו שתדעו

ברשת מרפאות השיניים הפרטיות השומר, בניהולו של ד״ר ערן שומר, מבצעים יישור שיניים בעיקר באמצעות קשתיות שקופות מבית אינויזליין הנחשבת למובילה בעולם. אצלנו כל מטופל עובר הדמיה ממוחשבת במכשור חדשני (סורק אינטרא אוראלי שנמצא במרפאה) שתאפשר לך לראות כיצד יראו השיניים שלך בסוף התהליך והכל במחירים ללא תחרות! והחודש, כחלק מתחילת ההליך תוכלו לעבור צילום פנורמי בשווי 200 שקלים ללא עלות וללא התחייבות. מהרו להירשם לפגישת ייעוץ בחינם.

ש. האם לאחר יישור שיניים אצטרך להדביק מכשור קבוע לשיניים למשך זמן רב?

ת. ניתן לשמור על מצב השיניים מבלי להדביק רטיינר מתכתי לשיניים. לעיתים משתמשים בפלטות דנטליות קבועות או בפלטות נשלפות. דוגמא לפלטה נשלפת הינה פלטת Hawley אשר מיוצרת מחוט מתכתי ופלטה אקרילית שמיוצרת ומותאמת לצורת הפה. סוג נוסף של פלטה נשלפת הינה פלטה שקופה הנקראת essix אשר מהווה אופציה פחות בולטת. פלטות נשלפות הן אופציה טובה לאנשים שרוצים לשמר את החיוך המיושר שלהם בלי קיבוע מודבק לשיניים. ניתן ללבוש את הפלטות במהלך היום ולהוציא בקלות לפני אירועים מיוחדים ולאכילה. החיסרון הוא שהן הולכות לאיבוד בקלות ויקר להחליפן, כך שייתכן וקל יותר להתנהל עם מכשור קבוע. אם יש לכם פלטה נשלפת חשוב לשמור עליה נקייה.

ש. באיזה גיל מתחילים יישור שיניים?

ת. סמכים יכולים להיות יעילים בכל גיל אולם יישור שיניים עובד הכי טוב בזמן שהשיניים מתפתחות והלסת גדלה אך הטיפול לרוב מתחיל רק לאחר שרוב השיניים הקבועות בקעו. הגיל האידיאלי להתקנת סמכים אורתודונטיים הוא סביב גילאים 10 - 14 בממוצע. גם מבוגרים מטופלים ע”י סמכים מסיבות בריאותיות אך ברוב המקרים הסיבה קשורה יותר לאסתטיקה ומראה השיניים והחיוך. שיניים ישרות תורמות להעלאת הביטחון העצמי בבית ובעבודה. תנאי מקדים להתקנת סמכים הוא שהשיניים יהיו במצב טוב יחסית תוך הקפדה על הגיינה אוראלית טובה. אם השיניים נפגמו ע”י עששת או מחלת חניכיים או עברו טיפולים משמרים נרחבים או כתרים ייתכן ולא כל סוגי טיפולי יישור השיניים יתאימו. במקרים כאלו ניתן לשקול ציפוי שיניים או שתלים דנטליים לשיפור מראה השיניים.

ש. מתי מתחילים לראות תוצאה?

ת. ניתן לצפות בהתחלת השינוי בד”כ דיי מהר, אך אפילו אם השיניים מתחילות להראות טוב יותר אחרי כמה חודשים בלבד, הטיפול ככל הנראה יתמשך הרבה מעבר לכך ועד שהרופא המטפל יצליח להזיז את השיניים למקומן הסופי.

ש. איך מרגישים מבוגרים עם סמכים?

ת. בהרבה מדינות כולל בישראל המחיר הגבוה של סמכים למבוגרים הפך אותם למעין סמל סטטוס. כיום זה נהיה נפוץ יותר עבור מבוגרים לחפש טיפול בשלב מאוחר יותר של החיים כיוון שהם פספסו את ההזדמנות כילדים או בגלל מחירם. יחד עם זאת החשש של מבוגרים שיתייחסו אליהם באופן שונה בעבודה או שחבריהם יצחקו עליהם או שיסתכלו עליהם אחרת בשל סמכים בשיניים הוא מובן. זוהי אחת הסיבות מדוע אלטרנטיבות נשלפות כמו קשתיות שקופות וסמכים שקופים הם כל כך פופולריים בקרב מבוגרים. קשתיות שקופות מאפשרות אכילה נוחה יותר כיוון שהן ניתנות לשליפה, לאכילה ולפני אירועים מיוחדים כמו חתונות עבור אנשים בעלי מודעות עצמית מוגברת. חלק מהמבוגרים מדווחים על קושי בדיבור ובאכילה עם סמכים בהתחלה, אך לרוב מסתגלים במהרה. אנשים רבים חושבים שווה לסבול שנה – שנתיים של אי נוחות כדי להשיג חיוך שיוכלו להשוויץ בו בשארית חייהם. רוב האנשים מתרגלים לסמכים תוך חודש וכבר לא חשים בהם לאחר כחצי שנה.

⁨יישור שיניים שאלות ותשובות⁩

ש. האם הטיפול האורתודונטי למבוגרים יכול להכאיב?

ת. כמבוגרים אתם מבקשים מהגוף לפרק עצם בחלקים של הלסת שמחזיקים את השיניים בעמדתן הקיימת. כעת עצם חדשה נוצרת סביב השיניים במיקומן החדש. כך שזה נורמלי לחלוטין להרגיש אי נוחות בייחוד בימים הראשונים לאחר כל ביקור שבו נעשו התאמות לסמכים. יש סיכוי שתחוו גירוי מסוים בלחיים שיכול להוביל לפצעי לחץ. בכל אופן הכאב הוא נסבל אבל נטילת משככי כאבים עשויים להקל על כאבים. כדי להפחית בכאב יש לאכול מאכלים רכים כמו מרקים, ביצים, פסטה, פירה ויוגורט. אם יש אי נוחות בעת הלעיסה שימוש בשעווה אורתודונטית לכיסוי אזורים בסמכים או בחוט שמגרים את תעזור. אם ישנם פצעי לחץ - יש להימנע ממגע עם הלשון או האצבע בפצעים שכן התופעה עלולה להחמיר. שטיפת הפה במי מלח חמים גם היא יכולה להקל על הכאב. אם אתם סובלים מכאב חזקים במיוחד יש ליצור קשר עם רופא השיניים או האורתודנט לקביעת תור חירום.

ש. האם קיימות הגבלות אכילה במהלך הטיפול ליישור שיניים?

ת. יש מאכלים שיש להימנע מהם בשל אי נוחות, אולם יש מאכלים שהם אסורים בכלל אם מתקינים לכם מכשור אורתודונטי קבוע בשיניים. מאכלים קשים כמו תפוחי עץ, אגוזים, גזר ומאכלים דביקים כמו מסטיקים עשויים לפגוע בסמכים או בחוטים. קשתיות נשלפות מאפשרות גמישות בזמן האוכל כיוון שיש להסירן לגמרי בעת אכילה. שימו לב, אם הסמכים נפגעו בזמן אכילה, אתה עשוי לא להיות מודע לכך דבר שיאריך את משך הטיפול. ייתכן ותצטרך לשלם עבור חלקים מסוימים על מנת להחליפם. הסיבות הללו מהוות תמריץ להישמע להנחיות מרופא השיניים.

ש. איך אדע אם אני צריך טיפול אורתודנטי?

ת. ייתכן ואתה מודאג לגבי החיוך שלך אך אינך בטוח שאתה צריך טיפול. לעיתים חיוך שאינו ישר הוא בעיקר בעייה אסתטית. לעומת זאת לעיתים מדובר בבעיה סגרית חמורה ואז יש ליישר את השיניים מסיבות בריאותיות. בכל מקרה, מומלץ להתייעץ עם רופא השיניים בגיל מוקדם ככל שניתן כדי להעריך את מצבכם, אצלנו הייעוץ לא עולה כסף, הירשמו לבדיקת ייעוץ בחינם, עשו זאת עכשיו.


יתרונות וחסרונות של יישור שיניים בהתאם לטכניקת הטיפול

טכניקת היישור יתרונות וחסרונות של שיטת הטיפול
קשתיות יישור שקופות יתרונות - הקשתיות הן כמעט בלתי נראות, ניתנות להסרה, קלות לניקוי, אין חוסר נוחות מהימצאות מתכות. חסרונות - קשתיות מסוג אינויזליין למשל עשויות להיות יקרות מאוד, הטיפול עשוי להיות ארוך מן הצפוי ומעבר ל - 12 עד 18 חודשים, חובה לצחצח שיניים ולהעביר חוט דנטלי לאחר שתיה ואכילה.
סמכים לינגואליים (נסתרים) יתרונות - מוסתרים היטב מאחורי שיניים. חסרונות - קשים להתאמה ולניקוי, טיפול ארוך ויקר יותר לעומת שיטות מסורתיות, יכולים להשפיע יותר על הדיבור ולגרום לאי נוחות.
סמכים קרמיים (שקופים או בצבע שן) יתרונות - בצבע שן או שקוף, יעילים כמו סמכים מתכתיים. חסרונות - מוכתמים בקלות, חוסר נוחות זהה לסמכים מתכתיים, שיטה יקרה יחסית.
סמכים נקשרים עצמית (ננעלים) יתרונות - שיטה פחות כואבת לעומת השיטה המסורתית, קיימת עם חומרים שקופים, פוטנציאל לטיפול מהיר יותר. חסרונות - יותר בולט אם משתמשים בסמכים מתכתיים, חומרים קרמיים יכולים להיות מוכתמים, לא מתאים לכל מטופל.
סמכים מתכתיים מסורתיים יתרונות - לרוב האופציה הכי זולה, ניתן להתאים להם גומיות צבעוניות. חסרונות - הכי בולט לעין, לא ניתן לאכול מאכלים מסויימים, יכולים לגרום לכאב או חוסר נוחות.

ד״ר ערן שומר הוא ספק מורשה של אינויזליין, עבר הסמכה לשיטת אינויזליין ונחשב לאחד מרופאי השיניים המובילים באזור חיפה, קריות ובכלל בכל אזור הצפון לטיפול באינויזליין במבוגרים וילדים כאחד.

pointer arrow

הדרך לחיוך המושלם מתחילה כאן!