background image
חשוב לדעת

מי מתאים? אנשים הסובלים משיניים עקומות
כמה עולה? בין 6,900 ל- 18,000
זמן טיפול- 6 חודשים עד שנה וחצי
תוצאות- חיוך מושלם באחריות

סמכים שקופים ליישור שיניים⁩

חשוב לדעת

מי מתאים? אנשים הסובלים משיניים עקומות
כמה עולה? בין 6,900 ל- 18,000
זמן טיפול- 6 חודשים עד שנה וחצי
תוצאות- חיוך מושלם באחריות

שוקלים לעבור יישור שיניים ומתלבטים לגבי שיטת הטיפול? מחפשים פתרונות יישור שיניים עבור המתבגר שלכם? סמכים שקופים הם בחירה פופולרית כיוון שהינם אסתטיים יותר לעומת סמכים מתכתיים. סוג נוסף של יישור שיניים שקוף הוא Invisalign שיטה בה משתמשים בקשתיות שקופות ליישור השיניים, זו השיטה המומלצת על ידינו, במאמר זה נסקור את מגוון הסמכים (בעיקר השקופים) וככלל שתמשיכו לקרוא תגלו שכדאי ״ללכת״ על יישור שיניים שקוף אינויזליין ולא על אף שיטה אחרת, בעיקר אם אתם מבוגרים.

רצינו שתדעו

ברשת מרפאות השיניים הפרטיות השומר, בניהולו של ד״ר ערן שומר, מבצעים יישור שיניים בעיקר באמצעות קשתיות שקופות מבית אינויזליין הנחשבת למובילה בעולם. אצלנו כל מטופל עובר הדמיה ממוחשבת במכשור חדשני (סורק אינטרא אוראלי שנמצא במרפאה) שתאפשר לך לראות כיצד יראו השיניים שלך בסוף התהליך והכל במחירים ללא תחרות! והחודש, כחלק מתחילת ההליך תוכלו לעבור צילום פנורמי בשווי 200 שקלים ללא עלות וללא התחייבות. מהרו להירשם לפגישת ייעוץ בחינם.


סמכים שקופים לעומת קשתיות שקופות

סמכים שקופים דומים לסמכים מתכתיים אך הסמכים עצמם שקופים, לעיתים גם החוט המחבר בין הסמכים שקוף ולא מתכתי. לעומת זאת שיטות כמו Invisalign הן למעשה קשתיות (מיישרים) שקופות. שתי השיטות הללו הן שיטות יעילות ליישור שיניים נסתר ושאינו בולט. השוני הוא בצורת פעילותם, המראה שלהם, ההרגשה בלבישתם וכמובן מבחינת המחיר. החשש לעבור לעבור יישור שיניים עם סמכים כמבוגר הוא מובן מאוד, לא חייבים וצריכים להשלים עם קוביות מתכתיות ובולטות בשיניים, כפי שתראו בהמשך יש הרבה מאוד מה לעשות.

סמכים ליישור שיניים הוא הטיפול הכי אפקטיבי בשנות הנעורים כאשר הלסת ושורשי השיניים עדיין מתפתחים. אולם ניתן ליישר שיניים באמצעות סמכים גם בגיל מאוחר יותר. למעשה מבוגרים רבים עוברים יישור שיניים ומשיגים תוצאות נהדרות. הודות לטכנולוגיה שהתפתחה ניתן ללבוש קשתיות שקופות מבלי שאף אחד ישים לב שאתה עובר יישור שיניים. דבר אחד שעשוי להגביל את אפשרויות יישור השיניים שלך הוא חומרת המקרה. שיטות יישור באמצעות קשתיות שקופות כמו Invisalign מאפשרות לטפל בכ- 90% מהמקרים האורתודנטים, אך ביתר 10% המקרים החמורים יתכן ושימוש בשיטת הסמכים היא האופציה היחידה.

סמכים קרמיים בצבע השן הם אופציה נוספת לאנשים הרוצים לעבור יישור שיניים בצורה שלא תבלוט לעין. הבחירה בין סמכים שקופים לסמכים בצבע השן מסתכמת בצבע הטבעי של שינייך. אנשים עם שיניים בהירות בדרך כלל מעדיפים סמכים שקופים כיוון שלדעתם אופציה זו פחות בולטת לעין. עבור אנשים עם שיניים כהות יותר, סמכים קרמיים עשויים להוות התאמה טבעית יותר. מלבד שוני זה שתי השיטות מתפקדות באותה צורה.

רצינו שתדעו

ברשת מרפאות השיניים הפרטיות השומר, בניהולו של ד״ר ערן שומר, מבצעים יישור שיניים בעיקר באמצעות קשתיות שקופות מבית אינויזליין הנחשבת למובילה בעולם. אצלנו כל מטופל עובר הדמיה ממוחשבת במכשור חדשני (סורק אינטרא אוראלי שנמצא במרפאה) שתאפשר לך לראות כיצד יראו השיניים שלך בסוף התהליך והכל במחירים ללא תחרות! והחודש, כחלק מתחילת ההליך תוכלו לעבור צילום פנורמי בשווי 200 שקלים ללא עלות וללא התחייבות. מהרו להירשם לפגישת ייעוץ בחינם.


איך קשתיות (מיישרים) שקופות פועלות

יישור שיניים שקוף היא שיטה שונה לחלוטין לעומת סמכים. שיטה זו מכילה סדרה של קשתיות שקופות שמותאמות בהידוק לשיניים. הקשתיות מיוצרות בהתאמה עבור כל מטופל מסריקה דנטלית או מטבעים. כל שבועיים המטופל מחליף לקשתית הבאה בתור. כך צעד אחר צעד השיניים זזות אל העמדה הרצויה. טיפול בשיטה זו אורך בדרך כלל בין 9-18 חודשים, אך במקרים של תיקונים קלים לעיתים מספיקים 3-6 חודשים.

יתרון גדול של יישור שיניים שקוף היא האופציה להסירן ל 2-4 שעות ביום. דבר זה מאפשר למטופל לאכול כל דבר שיחפוץ ולנקות את שיניו באופן רגיל. בנוסף, זוהי השיטה הכי פחות בולטת לעין בייחוד בהשוואה לסמכים, כולל סמכים שקופים, כך שיישור שיניים שקוף אינויזליין הוא הפתרון המושלם עבור מי שרוצה לעבור יישור שיניים בדיסקרטיות.

קל להסיר את הקשתיות. המטופלים ירצו להסיר את הקשתיות עבור אירועים מיוחדים או פגישות חשובות ושיטה זו נותנת להם את הגמישות לעשות זאת. אולם שיטה זו יכולה להכיל גם אי נוחות מסוימת, כיוון שבכל פעם שתרצה לאכול או לשתות כל דבר שאינו מים יש להסיר את הקשתית ולצחצח את השיניים לפני החזרת המיישרים. אחרת חיידקים ילכדו בקשתית דבר המגביר את הסיכון למחלות חניכיים ועששת.


סמכים שקופים בהשוואה לסמכים מתכתיים

בדיוק כמו בסמכים מתכתיים, סמכים שקופים מונחים על כל שן ומחוברים על ידי חוט. מערכת זו היא שיטה יעילה לפתרון מגוון בעיות של שיניים לא מיושרות. על ידי הנחה זהירה של סמכים, האורתודנט (או רופא השיניים שעבר הסמכה לשיטה) יכול לשלוט על תזוזת השיניים בכל הכיוונים כדי למשוך אותם לעמדה תקינה. הטיפול אורך בדרך כלל בין 18-24 חודשים, אולם חברות מסוימות מציעות טיפול קצר יותר הודות לטכנולוגיה בה הן משתמשות.

בשיטות מסורתיות המשלבות סמכים וחוט, יש צורך שהאורטודנט יחזק ויתאים את החוט באופן קבוע. מטופלים מדווחים על אי נוחות או כאבים יום-יומיים לאחר הידוק והתאמות לחוט. לעומת זאת שיטות חדשות של סמכים נקשרים עצמית משתמשות בטכנולוגיה מתקדמת בה החוט מתאים את עצמו אוטומטית לאורך הטיפול באופן הדרגתי. שיטה זו נוחה יותר למטופלים וגם מפחיתה את מספר הביקורים הדרושים אצל הרופא.

סמכים שקופים מיוצרים ע”י חומר קרמי שקוף או חומר פוליקרבונט פלסטי. ברוב השיטות החוט המחבר את הסמכים הוא מתכתי אך לעיתים המטופלים יכולים לבחור בחוט לבן. החוט הלבן יותר יקר באופן כללי אך הוא הופך את יישור השיניים להרבה פחות בולט, במיוחד ממרחק. סמכים שקופים דורשים ניקוי מיוחד. בעת יישור שיניים עם סמכים קרמיים שקופים תצטרכו לשמור ביתר שאת על ניקוי השיניים במיוחד במקומות שקשה למברשת השיניים הרגילה להגיע.

למרות היותם מעט לא נוחים בהתחלה, מטופלים רבים מתרגלים לסמכים ואינם חווים אי נוחות באופן קבוע. ישנה אפשרות שיווצרו פצעי לחץ כאשר החניכיים והלחיים מסתגלות למכשור החדש. שעווה אורתודנטיות יכולה לסייע ולהפחית את החיכוך. מבחינת עלויות, ככלל סמכים שקופים עולים יותר מסמכים מתכתיים בשל החומרים והטכנולוגיה בה משתמשים בייצור. כדי לחסוך כסף לעיתים מטופלים בוחרים לבצע סמכים מתכתיים בלסת התחתונה כיוון שהיא פחות חשופה בחיוך, וסמכים שקופים בלסת העליונה. עלות הטיפול עשויה להשתנות בין היתר כתלות במיקום המרפאה והרופא המטפל, משך ומורכבות הטיפול.


סמכים שקופים ליישור שיניים⁩

יישור שיניים שקוף ע״י סמכים שקופים הנקשרים עצמית

סמכים ננעלים שקופים Clarity SL מיועדים לרוב למבוגרים שמבקשים לעבור טיפול אורתודונטי נסתר. הם מציעים כמה יתרונות משמעותיים בהשוואה לסמכים שקופים רגילים. יש בהם מנגנון נעילה שמחליף את הצורך בגומיות שקופות, אשר סופחות צבע ולכן המראה הנקי נשמר לכל אורך שלבי הטיפול יישור שיניים שקוף ע״י סמכים ננעלים מבטיח טיפול מהיר יותר עם פחות תקלות מאחר ושבר של חלקי הסמך (תופעה די נפוצה בסמכים מחרסינה או מזכוכית) לא יפגע ברוב המקרים בתפקוד השוטף של הסמכים. ליישור שיניים שקוף באמצעות סמכים ננעלים יש מספר יתרונות על פני השיטה המסורתית: תהליך ההתאמה מתרחש לאורך זמן, זהו תהליך נוח יותר לעומת התאמה בשלבים. המנגנון מפעיל פחות לחץ על השיניים. נדרשות פחות ביקורות אצל רופא השיניים. קל יותר לנקות את השיניים והסמכים כי אין גומיות אלסטיות. קיימת אופציה ללא חלקי מתכת נראים לעין. כל היתרונות הללו מגיעים עם תג מחיר כמובן. אך רוב המטופלים מוכנים לשלם יותר עבור הנוחות שלהם ועבור יישור שיניים יותר דיסקרטי. ישנן חברות מסוימות המייצרות סמכים שקופים שהם עמידים להכתמה. כך שלא תצטרך להגביל את הדיאטה שלך כדי להימנע מהכתמה. בנוסף ישנן חברות בהם פרופיל הסמכים הינו מעוגל ושטוח דבר המפחית את חוסר הנוחות והגירוי בחלל הפה. נוחות צריכה להיות מדורגת גבוה בשיקולים בבחירת שיטת הסמכים עבורך.


שיטת Invisalign

Invisalign היא החברה המובילה בעולם לייצור קשתיות שקופות ליישור שיניים, ונטען כי זוהי השיטה הכי נסתרת ליישור שיניים. חברת align הייתה הראשונה לפתח את הקשתיות (מיישרים או סדים) השקופות בשנת 1999. מאז החברה יצרה טווח של מיישרים לצרכים שונים. בין היתר Invisalign express לתיקון בעיות קלות, Invisalign teen המותאם במיוחד לבני נוער. אצלנו ברשת המרפאות משתמשים ביישור שיניים שקוף מבית אינויזליין, עלות הטיפול גבוה יחסית אולם על דברים טובים משלמים, אנחנו נדאג שהמחיר שתקבלו יהיה משתלם ככל שניתן, יש לנו מרווח תמרון ונדאג לשתף אתכם בו.


שמירה ותחזוקה של סמכים שקופים

אם בחרתם באופציה של סמכים שקופים תצטרכו להיות זהירים ביותר. האורתודנט יראה לך כיצד לנקות את שינייך והסמכים באופן נאות. הניקוי יצריך זמן נוסף כל יום כיוון שאוכל וחיידקים נוטים להצטבר סביב הבליטות והשקעים שבסמכים. אם הדבר מתאפשר יש לנקות את שינייך ואת הסמכים מיד לאחר אכילה. אם הדבר אינו אפשרי מומלץ לפחות לשטוף את הפה במים. השימוש בחוט דנטלי מותאם או מברשת בין שינית מסייעת לנקות מתחת לחוט. אם יש לך סמכים לא תוכל לאכול מאכלים קשים כמו אגוזים או מאכלים דביקים. הרופא ינחה אותך מאילו מאכלים מומלץ להימנע בעת יישור שיניים עם סמכים כדי לשמור על הסמכים ושינייך במצב טוב. המאכלים מהם מומלץ להימנע: מאכלים קשים כמו אגוזים וקרח, מאכלים צמיגיים כמו מסטיקים, סוכריות. מאכלים פריכים כמו תפוחי עץ, גזרים. מאכלים חומציים כמו מלפפונים חמוצים, חומץ, ומיצי פירות. בנוסף, מומלץ להימנע מהרגלים אוראליים כמו נשיכת עפרונות או כסיסת ציפורניים כיוון שאלו יכולים להזיק ולפגוע בהתאמת החוט והסמכים. סמכים קרמיים הם יותר שבירים לעומת סמכים מתכתיים ולכן זה הכרחי שתשמע להנחיות הרופא.


שמירה על שינייך לאחר הסרת הסמכים

לאחר השקעת מיטב כספך ביישור שיניים ואי הנוחות שבטיפול סוף סוף השגתם את החיוך עליו חלמתם. אתם יכולים לשמור עליו על ידי: צחצוח פעמיים ביום ושימוש בחוט דנטלי לפחות פעם ביום. שימוש במברשת שיניים חשמלית. שטיפות עם מי פה המכילים פלואוריד. ביקורים קבועים אצל רופא השיניים. לבישת פלטת קיבוע בהתאם להמלצת הרופא. ניקוי פלטת הקיבוע באופן יומי. רוב המטופלים יזדקקו לניקוי מקיף של השיניים והסרת אבנית וכתמים שהצטברו במהלך תהליך יישור השיניים.


פלטת קיבוע

כמו בכל יישור שיניים, רוב הסיכויים שבסיום התהליך תצרכו לישון עם פלטת קיבוע כל לילה כל עוד תרצו ששיניכים ישמרו בעמדתם החדשה. אפילו לאחר שנים של יישור שיניים, שיניים ללא קיבוע יכולות לחזור במהרה לעמדתם הישנה. ישנם שני סוגי קיבועים: נשלפים וקבועים. קיבועים קבועים מודבקים אל השיניים ומורכבים מחוט דק המודבק בצורה בלתי נראית אל הצד הפנימי של 4 - 8 שיניים קדמיות אשר מונע מהן לזוז מעמדתן. יש להקפיד על ניקיון הקיבוע.

פלטות מקבעות נשלפות מגיעות בשני סגנונות: ווים מתכתיים סביב שיניים המחזיקים פלטה אקרילית ופלטה מקבעת שקופה שדומה לקשתיות יישור שקופות, ההבדל הוא שפה לא מחליפים את הפלטה כל שבועיים. למטופלים הרבה יותר קל לנקות פלטות נשלפות ולצחצח את שיניהם כרגיל. החיסרון הוא שיש סכנה של אובדן או נזק לפלטה. כך או כך הפלטה תוחלף בשלב מסוים. אם מתחזקים את הפלטה ודואגים לה היא יכולה להחזיק 5 שנים ומעלה. רופא השיניים שלך יוכל להמליץ על צורת הקיבוע המומלצת עבורך.

לסיכום נאמר כי באופן כללי, מבוגרים ובני נוער אשר רוצים ליישר את שיניהם מבלי שהדבר יבלוט לעין, ככל הנראה יעדיפו יישור שיניים שקוף באמצעות קשתיות שקופות של חברת אינויזליין.

ד״ר ערן שומר הוא ספק מורשה של אינויזליין, עבר הסמכה לשיטת אינויזליין ונחשב לאחד מרופאי השיניים המובילים באזור חיפה, קריות ובכלל בכל אזור הצפון לטיפול באינויזליין במבוגרים וילדים כאחד.

pointer arrow

הדרך לחיוך המושלם מתחילה כאן!