background image
חשוב לדעת

מי מתאים? אנשים מחוסרי שיניים
כמה עולה? תלוי בסוג התותבת
זמן החלמה- מהיר יחסית
שרידות- בהתאם לאופי השחזור

שחזור בשיניים

חשוב לדעת

מי מתאים? אנשים מחוסרי שיניים
כמה עולה? תלוי בסוג התותבת
זמן החלמה- מהיר יחסית
שרידות- בהתאם לאופי השחזור

אם אתם סובלים משיניים שנפגעו מעששת, שיניים שניזוקו או פשוט לא התפתחו בצורה תקינה, אתם בטח תוהים אם אתם מועמדים טובים לטיפולי שיניים משחזרים. שחזור שיניים קשור לאבחנה, טיפול ומניעת מחלות אוראליות ובעיות אחרות בחלל הפה. אם אתם זקוקים לשתלים דנטליים, שיניים תותבות, כתרים או אפילו ציפויים אתם מועמדים לרפואת שיניים משחזרת.

רצינו שתדעו

ברשת מרפאות השיניים הפרטיות השומר, בניהולו של ד״ר ערן שומר, המתמחה בטיפולי שיניים בהרדמה כללית וסדציה עמוקה, מבצעים התאמת כתרים בטכנולוגיה המתקדמת בישראל בתוך שעות בודדות! אצלנו כל מטופל עובר הדמיה ממוחשבת במכשור חדשני שקובעת את מיקומם המדויק של השתלים לצורך השיקום העתידי המושלם שעתיד לבוא, להפחתת הכאב בהליך וגם להחלמה מהירה והכל במחירים ללא תחרות! אם בכל זאת אתם ממש חייבים תותבות תוכלו לעבור צילום פנורמי בשווי 200 שקלים ללא עלות וללא התחייבות. מהרו להירשם לפגישת ייעוץ בחינם.


מהי רפואת שיניים משחזרת?

רפואת שיניים משחזרת היא כל עבודה דנטלית הקשורה לניהול בעיות אורלאיות ושחזור פונקציה ואסטתיקה של השיניים. רפואת שיניים משחזרת אינה מומחיות ספציפית לפי ה- ADA אולם רופאי שיניים שלמדו רפואת שיניים כללית יכולים לבצע שחזור שיניים. בנוסף רופאי שיניים כלליים יכולים לרכוש מיומנות והכשרה נוספת. התמחות בשיקום היא תחום אחר של רפואת שיניים העוסק בעיקר ברפואת שיניים משחזרת. טיפולי רפואת שיניים משחזרת אשר נופלים תחת המטרייה של שיקום כוללים שחזורים (סתימות), ציפויי שיניים, תותבות, שתלים וגשרים.

רצינו שתדעו

ברשת מרפאות השיניים הפרטיות השומר, בניהולו של ד״ר ערן שומר, המתמחה בטיפולי שיניים בהרדמה כללית וסדציה עמוקה, מבצעים התאמת כתרים בטכנולוגיה המתקדמת בישראל בתוך שעות בודדות! אצלנו כל מטופל עובר הדמיה ממוחשבת במכשור חדשני שקובעת את מיקומם המדויק של השתלים לצורך השיקום העתידי המושלם שעתיד לבוא, להפחתת הכאב בהליך וגם להחלמה מהירה והכל במחירים ללא תחרות! אם בכל זאת אתם ממש חייבים תותבות תוכלו לעבור צילום פנורמי בשווי 200 שקלים ללא עלות וללא התחייבות. מהרו להירשם לפגישת ייעוץ בחינם.


סוגי שחזורים לשיניים

שתלים דנטליים - שתלים דנטליים נועדו להחליף שיניים חסרות. ישנן מגוון שיטות לביצוע השתלות שיניים כולל שיטת אול און 4. All on היא שיטה נוחה יותר מבחינה כלכלית להחלפת קשת שלמה חסרה או משנן מחוסר מלא מבלי להשתיל שתל עבור כל שן חסרה. שיטה זו כוללת החדרת 4 (עד שישה) שתלים בלסת כדי לתמוך בשיניים מלאכותיות. על אף ששתלים דנטליים הם השיטה הכי טובה להחליף שיניים חסרות, זה עשוי להיות דיי יקר למרות שהמחירים שלנו הם סופר הוגנים אולם בכל מקרה נשמח להציע אלטרנטיבות נגישות יותר כלכלית משתלים עליהם נרחיב מיד בהמשך.

הרמת סינוס והשתלת עצם - לעיתים רופא השיניים ימליץ על התקנת שתלים, אך למטופל אין עצם מספקת בלסת העליונה כדי לתמוך בשתלים. במקרה כזה רופא השיניים ימליץ על הרמת סינוס. הרמת סינוס היא פרוצדורה ניתוחית בה משתילים עצם בלסת העליונה. ממברנת הסינוס המקסילרי נדחקת כלפי מעלה ובכך מפנים מקום להנחת עצם נוספת. אם חסרות לך שיניים בלסת התחתונה הרי שעבודת השיקום מעט קשה יותר ובמקרים מסוימים תדרש השתלת עצם או הליך אחר שדורש הזזת עצב הלסת והתקנת שתלים דנטליים ללא זמן המתנה שנדרש כאשר משתילים תחליפי עצם בלסת התחתונה.

שחזור שיניים באמצעות כתרים - כתרים דנטליים הם כיסוי בצורת שן המונחים על גבי שיניים שניזוקו או על גבי מאחזת (בסיס) של שתל. משתמשים בכתרים במקרים הבאים: כדי לשחזר שן שניזוקה, כדי לחזק שן מוחלשת, כאשר שחזור (סתימה) הוא איננו אופציה, לצורך שיפור אסתטיקה וגם כדי לשמור על איטום לאחר טיפול שורש. כתרים לשיניים מיוצרים ממגוון חומרים בין היתר: חרסינה, זהב וסגסוגות שונות של מתכות. עלות הכתר משתנה בהתאם לחומר ממנו הוא מיוצר. לפני הכתר הקבוע, לרוב תקבלו כתר זמני לתקופה.

שחזור שיניים בגשרים דנטליים - גשרים דנטליים הם אופציה פחות נפוצה לשחזור שיניים. אם חסרה לכם שן אחת או יותר ייתכן ורופא השיניים ימליץ לכם על גשר דנטלי. גשר דנטלי הוא מכשיר פרוטטי להשלמת אזור מחוסר שיניים התחום על ידי שתי שיניים. ישנם סוגים שונים של גשרים דנטליים. הסוג הכי נפוץ של גשר דנטלי הוא גשר קבוע, הכולל כתר על גבי כל שן מאחזת בכל צד של החסר, ואחת או שתי יחידות הנקראות פונטיק (הפונטיק הוא כתר הממוקם מעל אזור החסר). הגשר מוחזק במקומו על גבי השיניים המאחזות. החיסרון של גשר מסוג זה הוא שיש להשחיז את השיניים הסמוכות לאזור החסר כדי שיהיה ניתן להניח עליהם כתרים.

שיניים תותבות - תותבות מוכרות גם כשיניים מלאכותיות, והם סוג של פרוטזה דנטלית שמסייעת להחליף לפחות שן אחת חסרה ובעלת פוטנציאל להחליף משנן חסר לגמרי. תותבת מסייעת למטופלים מחוסרי שיניים, ומחזירה את היכולת לאכול ולדבר בצורה דומה יותר למצב הטבעי. נוסף על כך הן יכולות להגן על שיניים נותרות (מעומס מוגבר) ולמנוע שקיעה של הפנים. ישנם מגוון סוגים של תותבות כולל: תותבת שלמה וחלקית, תותבת קבועה או נשלפת, תותבת נתמכת שתלים. את התותבות מכינים מחומרים כגון: אקריל, מתכת וחומרים גמישים. על אף שתותבות הן לא שיטה טובה להחלפת שיניים חסרות כמו שתלים, הן עדיין משפרות את איכות החיים של מטופלים מחוסרי שיניים. לא משנה איזה סוג שיניים תותבות יש לכם, דבר אחד משותף לכל הסוגים, החשיבות של שמירה על נקיונן. ניקוי תותבות הוא חשוב כמו ניקוי שיניים טבעיות, אך השיטה מעט שונה.

תותבת על גבי שתלים - אופציה נוספת שאתם יכולים לשקול הן תותבות שנאחזות באמצעות “כפתורים”. למעשה מדובר בתותבת על גבי שתלים, המוחזקת במקומה באמצעות מספר מינימלי של שתלים בלסת העליונה או התחתונה. יש להסיר את התותבת בלילה, אך היא נחשבת חזקה יותר מתותבות רגילות, ואף טובות יותר לבריאות הפה הכוללת.

תותבות חלקיות - אם לעומת זאת חסרות לכם מעט שיניים או אפילו שן אחת, תותבות חלקיות עשויות להתאים לכם. תותבות חלקיות כוללות סוגים שונים בין היתר: תותבות חלקיות גמישות ותותבות הנקראות פליפר. תותבות גמישות נועדו להיות נוחות יותר מתותבות רגילות והן מיוצרות מחומר ביוקומפטבילי. פליפר לשיניים הוא תותבת חלקית שנועדה להחלפת שן אחת חסרה בדרך כלל עד לשיקום על גבי שתל.

תותבות מיידיות - בעיה אחת שמטופלים צריכים להתמודד איתה לאחר עקירת שיניים היא הצורך להסתובב מחוסרי שיניים עד שהחניכיים מחלימות וניתן להכין להם תותבות. אם זה משהו שמדאיג אתכם, דאגו לשאול את רופא השיניים לגבי תותבות מיידיות. תותבות מיידיות הן תותבות שניתן להתחיל ללבוש לאחר העקירות ועד שניתן להתאים תותבות קבועות. עם הזמן הפה שלנו משנה את צורתו, שינויים אלו מועצמים כאשר חסרות שיניים. משמעות הדבר היא שלאחר מספר שנים של לבישת תותבות הן יפסיקו להתאים. במקרים אלו קיים פתרון זמני - דבק. בנוסף, ככל הנראה תצטרכו לקבל ריפוד לתותבות כדי שיתאימו טוב יותר לחניכיים. אתם עשויים לסבול מפצעי לחץ בעקבות לבישה מוגזמת של תותבות, אם זה קורה תצטרכו לקבל ריפוד רך עד שהחניכיים שלכם יחלימו.

סתימות (שחזורים) - סתימות דנטליות הן סוג של שחזור שנועד לתקן נזק הנגרם בשל עששת לשיניים וכדי להאריך את משך החיים של שן שניזוקה. רוב הסיכויים שיש לכם סתימות בפיכם כ- 91% מהמבוגרים בארה”ב סבלו מחורים בשיניים, והטיפול הנפוץ ביותר לחורים הוא סתימות. אחת מסוגי הסתימות הפופולריות ביותר היא סתימת אמלגם. אמלגם דנטלי הוא בצבע כסוף והוא חומר שנוי במחלוקת כיוון שהוא מכיל כספית. אולם רוב המומחים מסכימים שהוא בטוח לשימוש ויעיל לתיקון שיניים.

טיפול שורש - טיפול שורש הוא אחד הטיפולים שאנשים הכי חרדים לגביו מבין הטיפולים המשחזרים. טיפול שורש כולל קדיחה בשן כדי להסיר עששת שהגיעה עד למוך השן ותעלות השורש. טיפול זה מתבצע כדי להציל שן שבה העששת התפשטה יותר מדי מכדי שניתן יהיה לטפל באמצעות סתימה. חשוב לשמור על השיניים הטבעיות כמה שיותר. שתלים דנטליים הם תחליף טוב לשיניים חסרות, אבל שום דבר הוא לא טוב כמו שיניים טבעיות. אין סיבה לחשוש מטיפול שורש הודות לטכנולוגיית האלחוש הקיימת כיום. למעשה אתם לא אמורים להרגיש שונה בהשוואה להרגשה כאשר מתבצעת סתימה רגילה.

שימוש בדבק דנטלי לצורך שחזור - אם אי פעם נפל לכם כתר או נשברה לכם חתיכה קטנה מהשן, אתם ודאי מכירים, דבק דנטלי. דבק דנטלי הוא חומר ביוקומפטבילי שיכול לשמש לצורך תיקון סדקים ושברים קטנים בשיניים ואף לצורך שחזורים. בדרך כלל דבק דנטלי משמש כפתרון זמני ועד להחלפה קבועה אך ישנן וריאציות חדשות של דבקים שיכולות לשמש כפתרון לטווח ארוך. לא משנה מה, אל תשתמשו בדבק רגיל כדי לתקן בעיה בפה!


שחזור בשיניים

הבעיות בעקבות חוסר בשיניים

חוסר שיניים הוא אינו בעייה אסתטית בלבד, יכולות להיות לכך השלכות רציניות על בריאות הפה והבריאות הכללית. חוסר שיניים הופך את היכולת לאכול ולדבר לקשה יותר, בנוסף זה עשוי לגרום לחולשה של שרירי הפנים ושקיעה של מבנה הפנים. נוסף לכך, חוסר שיניים יכול להחליש את עצם הלסת. אם חסרות לכם שיניים חשוב שתדונו עם רופא השיניים שלכם לגבי האפשרויות להחלפת השיניים החסרות.

רפואת שיניים משחזרת יכולה לסייע להשיב לכם את החיוך. הודות לרפואת שיניים משחזרת, אנשים רבים ששיניהם ניזוקו, בין אם בשל בעיות התפתחותיות, טראומה או עששת יכולים להשיב את פונקציית הלעיסה התקינה לפה. רפואת שיניים משחזרת חשובה לא רק עבור בריאות הפה, אלא גם לבריאות הכללית. חושבים שאתם זקוקים לרפואת שיניים משחזרת, קבעו תור אלינו עוד היום.

pointer arrow

הדרך לחיוך המושלם מתחילה כאן!