background image
חשוב לדעת

מי מתאים? אנשים להם מחסור בעצם
כמה עולה? בין 5,000 ל- 11,000
זמן החלמה- מהיר יחסית
שרידות- על פני עשרות שנים

⁨הרמת סינוס⁩

חשוב לדעת

מי מתאים? אנשים להם מחסור בעצם
כמה עולה? בין 5,000 ל- 11,000
זמן החלמה- מהיר יחסית
שרידות- על פני עשרות שנים

אם אתם מועמדים להחדרת שתלים דנטליים יתכן ואתם זקוקים לניתוח מקדים של הרמת סינוס. הצורך בניתוח הרמת סינוס עוד לפני התקנת שתלים דנטליים עשוי להישמע מבהיל. אך אין סיבה לדאגה, זהו הליך נפוץ יחסית שיכול לאפשר הנחת שתלים דנטליים גם במקרים של לאחר אובדן עצם. במאמר זה נסקור מהי הרמת סינוס, מי נדרש לבצע הרמת סינוס, ההבדלים בין הרמת סינוס פתוחה להרמת סינוס סגורה, סיכונים וסיבוכים מההליך וגם כמה עולה התענוג.

רצינו שתדעו

ברשת מרפאות השיניים הפרטיות השומר, בניהולו של ד״ר ערן שומר, המתמחה בטיפולי שיניים בהרדמה כללית וסדציה עמוקה, מבצעים התאמת כתרים בטכנולוגיה המתקדמת בישראל בתוך שעות בודדות! אצלנו כל מטופל עובר הדמיה ממוחשבת במכשור חדשני שקובעת את מיקומם המדויק של השתלים לצורך השיקום העתידי המושלם שעתיד לבוא, להפחתת הכאב בהליך וגם להחלמה מהירה והכל במחירים ללא תחרות! והחודש, תוכלו לעבור צילום פנורמי בשווי 200 שקלים ללא עלות וללא התחייבות. מהרו להירשם לפגישת ייעוץ בחינם.


מהי הרמת סינוס?

ניתוח הרמת סינוס הוא פרוצדורה כירורגית שבה מוסיפים עצם בלסת העליונה באזור של השיניים המלתעות והטוחנות. הממברנה של הסינוס מורמת כדי לייצר מקום להשתלת עצם. מערכת הסינוסים מורכבת ממספר חלקים, אך הסינוסים המקסילריים (נמצאים מתחת לארובות העיניים ומשני צידיהן) הם הקרובים ביותר לשיניים שלנו. לעיתים השיניים עשויות לכאוב כתוצאה מגודש בסינוסים או צינון חמור, כיוון שלחץ בסינוסים מועבר אל שורשי השיניים הקרובים אל הסינוס בלסת העליונה. המונח המקצועי של הרמת סינוס הוא השתלת עצם ברצפת הסינוס, אך רבים מכנים את הפרוצדורה הרמת סינוס. כירורג או פריודונט מנוסה ומיומן מבצעים את הניתוח אולם אין מניעה שכל רופא שיניים יבצע הרמת סינוס.

רצינו שתדעו

ברשת מרפאות השיניים הפרטיות השומר, בניהולו של ד״ר ערן שומר, המתמחה בטיפולי שיניים בהרדמה כללית וסדציה עמוקה, מבצעים התאמת כתרים בטכנולוגיה המתקדמת בישראל בתוך שעות בודדות! אצלנו כל מטופל עובר הדמיה ממוחשבת במכשור חדשני שקובעת את מיקומם המדויק של השתלים לצורך השיקום העתידי המושלם שעתיד לבוא, להפחתת הכאב בהליך וגם להחלמה מהירה והכל במחירים ללא תחרות! והחודש, תוכלו לעבור צילום פנורמי בשווי 200 שקלים ללא עלות וללא התחייבות. מהרו להירשם לפגישת ייעוץ בחינם.


מי צריך ניתוח הרמת סינוס?

אוגמנטציה (השתלת עצם) של הסינוס מתבצעת כאשר אין למטופל מספיק עצם בלסת העליונה כדי לתמוך בשתל דנטלי. שתלים דנטליים מתאחים עם העצם בתהליך הקרוי אוסאואינטגרציה, אך תהליך זה תלוי בנוכחות של כמות מסוימת של עצם טרם ההשתלה. אם אין עצם אז אין איך לעגן את השתלים בלסת והשתל למעשה יצנח ולא יחזיק את כל מערכת השיניים שצריכה לבוא עליו. הצורך בהרמת סינוס לפני הנחת שתלים שתלים דנטליים הוא כתוצאה כאמור של אובדן עצם בלסת העליונה המתרחשת בגלל: נזק שהתרחש בעבר בלסת כתוצאה מטראומה או עקירה מורכבת, הסרת גידול או ציסטה מהאזור, אובדן עצם בעקבות מחלת חניכיים חמורה, אובדן עצם בשל חוסר שן שלא טופל לאורך זמן (ספיגת עצם) - מכתשית העצם יכולה לאבד 40 עד 60 אחוזים ממבנה העצם בשלושת השנים הראשונות. הצורך בהרמת הסינוס הוא גם בגלל סינוס גדול באופן טבעי או עצם לסת דקה. הרמת סינוסים נועדה גם לחיזוק אחיזת השן בעצם הלסת, מאחר והיא מייצרת מקום לשן להחזיק בלסת ולא מאפשר לסינוסים להתפשט על כל עצם הלסת. לא כל מטופל הזקוק לשתלים בעמדה של השיניים המלתעות או הטוחנות בלסת העליונה זקוק להרמת סינוס, אולם זה תהליך יחסית נפוץ מאוד.


⁨הרמת סינוס⁩

הרמת סינוס הלכה למעשה

ראשית חשוב להבהיר כי אסור ששתלים יפריעו לממברנת הסינוס.

הכנה לקראת ההליך הרופא המטפל יוכל לייעץ לך על בסיס צרכיך, הוא יבצע צילומי רנטגן במרפאה ואף יפנה אותך לביצוע הדמיית CT כדי להעריך את המצב העדכני של הלסת וכדי לקבוע האם אתה מועמד מתאים לניתוח הרמת סינוס. בשלב ההכנה להליך, הרופא גם יבחר את טכניקת הטיפול האידיאלית עבורך ובעיקר הכוונה לבחירה מבין שתי טכניקות (הרמת סינוס פתוחה או הרמת סינוס סגורה).

בחירת סוג העצם בהליך - ישנם מספר מקורות לעצם המושתלת בתהליך הרמת סינוס: עצם מאזור אחר בגופכם - קוצרים עצם מחלק אחר בפה או עצם אחרת למשל עצם הירך או עצם ברגל, עצם מאדם אחר (לרוב אנשים שמתו ותרמו את עצמותיהם), עצם ממקור בקר ועצם סינטטית מחומרים כמו הידרוקסיאפטיט. כל החומרים הללו הם בטוחים לשימוש, ונקיים ממחלות. בפועל משתמשים לרוב בעצם ממקור בבקר ובעצם סינטטית.

הפרוצדורה הכירורגית - ישנן דרכים שונות לבצע הרמת סינוס. כל הדרכים כוללות חתך ראשוני בחניכיים וחשיפת העצם שמתחת. השיטה הכי נפוצה באה לידי ביטוי בפתיחת חלון בעצם ודחיפתו מעלה כדי לחשוף את הסינוס. ממברנת הסינוס מורמת והחלל מתחתיה ממולא עם חלקיקים של שתל עצם. לאחר מכן החניכיים נתפרות חזרה למקומן. השיטה בה ישתמש הרופא עשויה להשתנות כתלות בנסיבות האישיות. אם יש לכם חששות תדאגו לברר אותם מול הרופא עו לפני הניתוח. באופן עקרוני הנסיבות שעלולות לקבוע את אופי הניתוח הן החוסר בעצם שיש לכל מטופל. אופי הניתוח מחולק לשני הליכים, לראשון קוראים הרמת סינוס פתוחה - זהו ניתוח שמאפשר החדרת כמות עצם גדולה תוך הרחבה משמעותית של עצם הלסת. הרמת סינוס פתוחה מתאימה למטופלים שסובלים מחוסר עצם גדול ואשר נדרשים להרמת סינוס גדולה. כאשר צריך להוסיף מעט עצם מבצעים הליך שנקרא הרמת סינוס סגורה. בהרמת סינוס סגורה מבצעים חור בחיך ודרכו מחדירים את כמות העצם הנדרשת. במסגרת הרמת סינוס סגורה ניתן להתקין שתלים באותו הניתוח.

סיכונים לאחר הרמת סינוס - הסיכון העיקרי בניתוח הרמת סינוס הינו חירור או קריעה של ממברנת הסינוס. במקרים הנדירים בהם זה מתרחש ניתן לתפור את הממברנה חזרה או לחבר אליה כיסוי כדי לתקן את המצב. פעמים רבות הניתוח יכול להימשך כרגיל, אך לעיתים במקרים של פגיעה בממברנת הסינוס יש לתת לממברנה זמן להחלים לפני שניתן יהיה לבצע את פרוצדורת הרמת הסינוס. רופא השיניים יבחן את התקדמות ההחלמה באופן תכוף.

החלמה - לאחר הניתוח ייתכן ותחוו מעט נפיחות סביב האזור ודימום מהאף ו/או מהפה. ייתכן ותחושות אי-נוחות תימשך מספר ימים לאחר הניתוח, אך רוב המטופלים אינם חווים אי-נוחות משמעותית. אם הדימום נמשך מעבר ליומיים ואתם חווים כאב או נפיחות שמחמירים, יש ליצור קשר עם הרופא באופן מיידי. ישנו סיכון שהסינוסים יזדהמו, אך רופא השיניים יתן לכם תרופות כדי להימנע ממצב זה. יש להיות זהירים והכוונה היא להימנע מלהתעטש או מלקנח חזק את האף כיוון שחומר השתלת העצם עשוי לזוז או לנתק את התפרים. אם אתם רגישים וסובלים מאלרגיות בתקופה מסוימת, הניתוח שלכם יקבע ככל הנראה לתקופה אחרת בשנה. לאחר 7-10 ימים תצטרכו להגיע אל הרופא לביקורת כדי לבחון את התקדמות ההחלמה וכדי להסיר תפרים (אם לא הונחו תפרים הנמסים באופן עצמאי). בנוסף, תצטרכו להגיע למספר ביקורים נוספים לאורך התהליך כדי לבחון שהכל מתקדם כמתוכנן.

החדרת שתלים דנטליים - בדרך כלל נהוג לחכות בין ארבעה לתשעה חודשים בטרם החדרת השתלים לאחר הרמת סינוס. המתנה זו נותנת לעצם להתקבע בעמדתה החדשה. זמן ההמתנה המדויק שיש לחכות תלוי בחומר בו נעשה שימוש להשתלת עצם (אם המקור הוא עצמי הרי שיש להמתין יותר ולעיתים אף שנה לאחר הניתוח). במקרים מסוימים בהם הנסיבות מתאימות ניתן להניח שתלים מיידית כחלק מפרוצדורת הרמת סינוס. מחקר אחד הראה שלמרות שהפרוצדורה היא דיי בטוחה, שיעור ההצלחה של שתלים אלו הוא נמוך יותר במטפלים שהעצם השארית שלהם נמוכה מ- 4 מ”מ. כמובן שתעדיפו להתקין את השתלים במוקדם ולא במאוחר אך עדיף להישמע להמלצת הרופא שימליץ על השיטה הטובה ביותר כדי להשיג את התוצאות המיטביות.


כמה עולה הרמת סינוס?

שיקום שיניים על גבי שתלים אינו דבר זול בטח ובטח כאשר הוא משולב בניתוח הרמת סינוס. בארה”ב העלויות עבור הרמת סינוס נעות בין 2,500 עד 5000 דולר! בישראל המצב טוב בהרבה מבחינת המחיר והרמת סינוס תעלה החל מ- 5,000 ש״ח להרמת סינוס סגורה ועד ל- 11,000 ש״ח להרמת סינוס פתוחה. המחירים הללו עשויים להיות שונים וזאת כתלות בחומרת המצב וכמות העצם שנדרש להשתיל בהליך שכן מרבית התשלום של הרופא ״הולך״ לקניית העצם שאותה ישתילו לכם בהליך. אם קיבלתם הצעת מחיר להשתלת שיניים, בררו האם פרוצדורות כמו הרמת סינוס והשתלת עצם כלולים בהצעה זו, מחיר התוכנית הכוללת עשוי להשתנות משמעותית אם לא יכניסו אליה את עלות השתלים.

pointer arrow

הדרך לחיוך המושלם מתחילה כאן!