background image
חשוב לדעת

מי מתאים? אנשים הסובלים משיניים צפופות
כמה עולה? בין 6,900 ל- 18,000
זמן טיפול- 6 חודשים עד שנה וחצי
תוצאות- חיוך מושלם באחריות

⁨שיניים צפופות⁩

חשוב לדעת

מי מתאים? אנשים הסובלים משיניים צפופות
כמה עולה? בין 6,900 ל- 18,000
זמן טיפול- 6 חודשים עד שנה וחצי
תוצאות- חיוך מושלם באחריות

צפיפות שיניים היא ליקוי סגר שיכול להתרחש בכל גיל וכאשר היא הצפיפות איננה מטופלת היא עשויה לגרום לעקמומיות בשיניים בדרגות שונות. צפיפות שיניים יכולה להשפיע על הבריאות האורלית וכמובן על המראה. רפואת שיניים קוסמטית אסתטית לשיניים צפופות נפוצה בקרב מבוגרים, כאשר הטיפולים האפשריים כוללים ציפוי שיניים, התאמת כתרים, יישור שיניים שקוף והתקנת סמכים אורתודנטיים (שקופים או מתכתיים). צפיפות בשיניים התחתונות היא תופעה נפוצה במיוחד. צפיפות שיניים הן בלסת התחתונה והן בלסת העליונה עשויות לדרוש תיקון, אך לרוב הטיפול הוא פשוט יחסית.

רצינו שתדעו

ברשת מרפאות השיניים הפרטיות השומר, בניהולו של ד״ר ערן שומר, מטפלים בשיניים צפופות בעיקר באמצעות קשתיות שקופות מבית אינויזליין הנחשבת למובילה בעולם. אצלנו כל מטופל עובר הדמיה ממוחשבת במכשור חדשני (סורק אינטרא אוראלי שנמצא במרפאה) שתאפשר לך לראות כיצד יראו השיניים שלך בסוף התהליך והכל במחירים ללא תחרות! והחודש, כחלק מתחילת ההליך תוכלו לעבור צילום פנורמי בשווי 200 שקלים ללא עלות וללא התחייבות. מהרו להירשם לפגישת ייעוץ בחינם.


גורמים לצפיפות שיניים

ישנו מגוון רחב של סיבות שבגינם אנשים חווים בעיות של צפיפות שיניים. סיבות אפשריות לצפיפות שיניים: מציצת אצבע או שימוש במוצץ עד גיל מאוחר (מעל גיל 4), לסת לא מפותחת דייה, שיניים בגדלים שונים, תבנית בקיעה אי-רגולרית של שיניים קבועות, שפה וחיך שסועים, תופעה המכונה שיניים עודפות וגם הזדקנות. רוב המצבים הללו מאובחנים בילדות, אולם צפיפות שיניים נוטה להחמיר עם הגיל. כאשר אנו גדלים הפנים והלסת שלנו משתנים באופן מתמיד. השיניים בייחוד בלסת התחתונה נוטות לזוז ולהתעקם, לכן הרצון ליישור שיניים תחתונות צפופות נפוץ בקרב מבוגרים רבים.

בקיעת שיני בינה אינה גוררת צפיפות יתר של שאר השיניים. למרות ששיני בינה עשויות לגרום לבעיות רבות כאשר הן בוקעות, מחקר הראה שהן לא מפעילות מספיק כוח על יתר השיניים כדי לשנות את עמדתן. הכאב שאנשים חווים בעת בקיעת שיני בינה אינו נגרם בשל תזוזה של שיניים אלא בשל צפיפות שיני הבינה שלעיתים הן אף כלואות.

רצינו שתדעו

ברשת מרפאות השיניים הפרטיות השומר, בניהולו של ד״ר ערן שומר, מטפלים בשיניים צפופות בעיקר באמצעות קשתיות שקופות מבית אינויזליין הנחשבת למובילה בעולם. אצלנו כל מטופל עובר הדמיה ממוחשבת במכשור חדשני (סורק אינטרא אוראלי שנמצא במרפאה) שתאפשר לך לראות כיצד יראו השיניים שלך בסוף התהליך והכל במחירים ללא תחרות! והחודש, כחלק מתחילת ההליך תוכלו לעבור צילום פנורמי בשווי 200 שקלים ללא עלות וללא התחייבות. מהרו להירשם לפגישת ייעוץ בחינם.


האם צפיפות שיניים גורמת לבעיות?

צפיפות שיניים נובעת כתוצאה של קשת שיניים קטנה מדי ביחס לגודלן של השיניים, או שיניים שגדולות מדי באופן יחסי לגודל הקשת. בקשת שיניים צפופות, השיניים לא מסודרות היטב, לעיתים השיניים בוקעות מסובבות (שיניים מסובבות) ולעיתים השיניים בוקעות מחוץ לקשת. צפיפות עשויה להפריע לסגירה נורמלית של השיניים (ליקוי סגר) ובנוסף היא מקשה על ניקיון נאות של השיניים - שיניים עקומות או שיניים לא ישרות קשה יותר לנקות, אם אתם מרגישים ששיניכם צפופות או לא מיושרות, זה עשוי להוביל גם לבעיות כגון: צבירת פלאק ורובד חיידקי בשל הקושי לנקות בין השיניים על כל הנלווה לתופעות הללו ולכן כתוצאה מהצפיפות יש סיכון מוגבר להופעת עששת, התפתחות מחלת חניכיים, דפוסי שחיקת שיניים (ברוקסיזם) חריגים, בעיות דיבור ודימוי עצמי נמוך. הבעיות האוראליות הללו בשילוב עם חוסר שביעות רצון ממראה השיניים שלך עשויים לגרום לכל אדם מהישוב לחפש טיפול מתאים ולא להשלים עם התופעה.


⁨שיניים צפופות⁩

טיפול בצפיפות שיניים

ישנן מגוון אופציות לתיקון צפיפות בשיניים בלסת העליונה או התחתונה. השיטה המתאימה עבורך תלויה בדרגת החומרה של המקרה שלך וגם עד כמה אתה מוכן לשלם כדי לתקן את הליקוי. ברוב המקרים כדי לטפל בצפיפות מבצעים טיפול אורתודונטי שאפשרי במספר דרכים, או על ידי צמצום כמה שיניים (עקירת שיניים) או על ידי הגדלת הקשת (שימוש במרחיבי לסת) או באמצעות הקטנת השיניים בעזרת שיוף. הבחירה הנכונה תלויה בפרמטרים האישיים של כל מטופל וקשורה לחומרת הצפיפות, המבנה האנטומי של הלסתות ועצמות הפנים לגילו של המטופל וכדומה. מיד נסקור את אופציות הטיפול לצפיפות שיניים במבוגרים וילדים ונפרט כמו כן יתרונות וחסרונות של כל אפשרויות הטיפול.

תיקון צפיפות שיניים בעזרת סמכים אורתודנטיים - הטיפול הנפוץ, בייחוד במקרים חמורים של צפיפות שיניים מבוצע באמצעות התקנת סמכים אורתודנטיים (משולב לעיתים בעקירת שיניים שגורמות לצפיפות). סמכים אורתודנטיים מתכתיים (השיטה הקלאסית והישנה שעלותה פחותה משמעותית משאר הטכניקות ליישור שיניים שחסרונה הגדול הוא נראות הסמכים המתכתיים והמגושמים והבולטים שמודבקים לחזית השיניים) או קרמיים שמחוברים האחד אל השני באמצעות חוט מתכתי. הקוביות (טבעות) עובדות על ידי הפעלת לחץ על השיניים שבאיטיות ובהדרגה מזיזה אותן למקומן החדש והנכון בפה. היתרון של סמכים קרמיים הוא בהיותם שקופים או בצבע השן דבר שהופך אותם לפחות בולטים.

שיטת Invisalign לטיפול בצפיפות שיניים - שיטות יישור שיניים בעזרת קשתיות שקופות (מיישרים) לדוגמא Invisalign עובדות טוב על מקרים קלים. שיטת אינויזליין למשל כוללת סדרה של קשתיות שקופות שמתחלפות כל שבועיים ומזיזות את השיניים באינקרמנטים קטנים. הטיפול בשיניים צפופות באמצעות Invisalign יכול להיפתר יחסית במהרה, Invisalign express נועד ליישור שיניים עבור מצבים קלים ואורך כ 6-8 חודשים. במקרי צפיפות בדרגת חומרה בינונית, טיפול זה עשוי לארוך כ- 18 חודשים ואף יותר. כיוון שהקשתיות שקופות ומותאמות בצורה מושלמת לשיניים, לא משנה מהו אורך הטיפול רוב האנשים לא יבחינו שאתם עוברים יישור שיניים.

תיקון צפיפות שיניים באמצעות פלטות קיבוע - לעיתים רופאי השיניים יכולים לטפל בצפיפות ללא סמכים אלא בעזרת פלטות קיבוע. ישנן פלטות נשלפות וישנן צורות קבועות - לדוגמא קיבוע לינגואלי, שתי האופציות טובות למקרים קלים של צפיפות. היתרונות של פלטות קיבוע לצפיפות הם: עלות נמוכה משמעותית לעומת סמכים, קיבוע לינגואלי ממוקם מאחורי השיניים ואינו נראה ואף נדרשים ביקורים פחותים במרפאת השיניים. שווה לשאול את רופא השיניים אם פלטות קיבוע הן האופציה המתאימה עבורך.

ציפוי שיניים - ציפויי שיניים הם דרך לטפל בצפיפות שיניים ללא סמכים בהינתן והצפיפות או העקמומיות היא קלה. כדי להתאים את הציפויים לשיניים רופא השיניים יצטרך להסיר חלק מאמייל השן ולהניח ציפויי קומפוזיט או חרסינה. ציפויי שיניים אינם מיישרים את השיניים למעשה הם רק ממסכים את הבעיה וגורמים לשיניים להיראות ישרות. ציפויי שיניים בדרך כלל פותרים את הבעיה האסתטית אך לא את שאר הבעיות שעשויות לנבוע משיניים צפופות. ציפויי שיניים הם אינם אופציה מתאימה עבור ילדים עם צפיפות שיניים, בילדים מטפלים בצפיפות שיניים בעזרת סמכים או פלטות.

התקנת כתרים דנטליים - אופציית טיפול נוספת עבור מבוגרים עם שיניים צפופות היא התאמת כתרים. תהליך זה מלווה בהסרת חומר שן משמעותי והתאמת כתר מתכת או חרסינה מעל השן המושחזת. על אף שכתרים לשיניים יכולים להיות יעילים במתן מראה ישר לשיניים, הם לא תמיד האופציה הכי מתאימה. התאמת כתר דורשת הסרת חומר שן בריאה ולכן רופאי שיניים רבים מתנגדים לפעולה זו אם הסיבות להתקנת הכתרים הן בשל צרכים קוסמטיים בלבד.

ד״ר ערן שומר הוא ספק מורשה של אינויזליין, עבר הסמכה לשיטת אינויזליין ונחשב לאחד מרופאי השיניים המובילים באזור חיפה, קריות ובכלל בכל אזור הצפון.

pointer arrow

הדרך לחיוך המושלם מתחילה כאן!